Latvija ir piemērota vieta transporta loģistikas organizēšanai starp Eiropas Savienības, Āzijas un citu pasaules kontinentu tirgiem. Multimodālie transporta koridori šķērso Latvijas teritoriju gan no Austrumiem uz Rietumiem, gan no Ziemeļiem uz Dienvidiem.
Ostu, dzelzceļu, autopārvadātāju, muitas noliktavu un brokeru, loģistikas centru, kā arī kuģu aģentu, ekspeditoru un naftas un naftas produktu cauruļvadu operatori sniedz efektīvus un konkurētspējīgus pakalpojumus. Transporta loģistikas sektors Latvijas tautsaimniecībā nodrošina ceturto daļu. Tādēļ tam tiek pievērsta īpaša uzmanība gan valsts, gan uzņēmumu līmenī.
Latvijas ostās 2023. gadā apstrādāja 38,7 miljoni tonnas kravu. Regulāra prāmju satiksme savieno Latviju ar Zviedrijas un Vācijas ostām. Konteinerlīnijas sniedz iespējas veikt konteinerpārvadājumus uz daudzām citām Baltijas jūras ostām un tālākām ostām Eiropas Savienībā.
Dzelzceļa sistēma nodrošina dzelzceļu kravu pārvadājumu organizēšanu NVS un Āzijas valstīm ar tiešu izeju uz Latvijas ostām Eiropas Savienībā. 2023. gadā pa dzelzceļu tika pārvadātas vairāk nekā 15.6 miljoni tonnas kravu, no kurām 78% ir tranzīta pārvadājumi, 10% iekšzemes pārvadājumi un 12% pārējie pārvadājumi. Nozīmīgākie autoceļu, dzelzceļu maršruti, ostas un lidostas ir iekļautas Eiropas Savienības Trans - Eiropas transporta tīklā (TEN-T) tīklā.
Latvijas tranzīta koridori ir iekļauti arī citos starptautiskos transporta tīklos : Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Eiropas galveno transporta artēriju AGR (The European Agreement on main international traffic arteries) autoceļu tīklā, dzelzceļu tīklā AGC(The European Agreement on Main International Railway lines), kombinēto pārvadājumu tīklā AGTC (European Agreement on Important International Combined Transport Lines and Related Installations), Eirāzijas transporta koridoros EATL(The EuroAsian Transport Links) un Dzelzceļu sadraudzības organizācijas OSŽD (The Organization for Cooperation of Railways) tīklos.
Latvija par prioritāru uzskata efektīvas, drošas, multimodālas, sabalansētas, videi draudzīgas un konkurētspējīgas transporta sistēmas attīstību, jaunu kravu un investīciju piesaisti transporta un loģistikas sektorā, ražošanas, distribūcijas un loģistikas centru attīstību un kravu pievienotās vērtības palielināšanu.