Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
PALĪDZĪBAS UN KONSULTATĪVIE TĀLRUŅI  
JAUTĀJUMI UN ATBILDES - PĀRVIETOŠANĀS UN ROBEŽŠĶĒRSOŠANA
JŪRNIEKU UN KRAVAS PĀRVADĀTĀJU IZŅĒMUMA STĀVOKLIS  
ANKETAS, KURAS JĀPARAKSTA, IERODOTIES LATVIJĀ, UN JĀIESNIEDZ LV ROBEŽSARDZEI  
COVID-19 IEROBEŽOŠANA UN APKAROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa COVID Jautājumi un atbildes - pārvietošanās un robežšķērsošana

Jautājumi un atbildes - pārvietošanās un robežšķērsošana

 • Kur var uzzināt par piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā?

Lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, saskaņā ar valdības lēmumu no šā gada 12.maija pasažieriem, atrodoties sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs (respirators, maska, šalle vai lakats) un pēc iespējas jāievēro 2 m distance.
Ar satiksmes ministra rīkojumu var iepazīties likumi.lv.

 • Kādi epidemioloģiskie ierobežojumi ir spēkā neregulārajos pasažieru pārvadājumos?

Epidemioloģiskie ierobežojumi neregulārajos pasažieru pārvadājumos neatšķiras no piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā - no šā gada 12.maija pasažieriem, atrodoties sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs (respirators, maska, šalle vai lakats) un pēc iespējas jāievēro 2 m distance. Ar satiksmes ministra rīkojumu var iepazīties likumi.lv.

 • Vai drīkst brīvi ceļot Baltijas valstu robežās?

No 15. maija Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:
• persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
• personai nav noteikta karantīna saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
• ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Šīm personām atļauts šķērsot Igaunijas–Latvijas un Latvijas–Lietuvas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.

Šīs personas ir atbrīvotas nopašizolācijas prasības gan ieceļojot kaimiņvalstī, gan pēc atgriešanās mājās.

 • Kur var šķērsot Latvijas – Lietuvas robežu?

Latvijas–Lietuvas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Rucava–Būtiņģe, Grenctāle–Saločai un Medumi–Smeline. No 18.maija tiek atvērts arī robežšķērsošanas punkts Meitene–Kalviai. Lietuvas pusē tiek saglabāta robežkontrole.

 • Kur var šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu?

Latvijas–Igaunijas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Valka–Valga un Ainaži–Ikla. Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām.

 • Kā jārīkojas personām, kas ierodas Latvijā no valstīm, kas nav Igaunija un Lietuva?

Visiem atbraukušajiem ir obligāta 14 dienu pašizolācijā. Pēc ieceļošanas Latvijā ne vēlāk kā 6 stundu laikā ir jānokļūt pašizolācijas vietā. Sabiedrisko transportu pēc ierašanās Latvijā drīkst izmantot tikai vienu reizi – nokļūšanai pašizolācijas vietā (sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegs).

 • Kā jārīkojas Latvijas valstspiederīgajiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kas ierodas Igaunijā vai Lietuvā no citām valstīm?

Latvijas valstspiederīgie un pastāvīgie iedzīvotāji, kas ierodas Igaunijā vai Lietuvā no citām valstīm, joprojām drīkst šķērsot Igauniju un Lietuvu tikai tranzītā un ar nosacījumu, ka personām nav Covid-19 simptomu.

 • Vai un kādā kārtībā Latvijas pilsoņi ārkārtējās situācijas laikā var izbraukt no valsts?

No 15. maija Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:
• persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
• personai nav noteiktakarantīna saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
• ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Komersanti var nosūtīt darbiniekus komandējumā uz ārvalstīm.

Par citās valstīs noteiktajiem iebraukšanas ierobežojumiem, lūgums iepazīties ĀM mājaslapā sadaļā valstis, kas noteikušas ieceļošanas ierobežojumus.

Pārvietošanās aizliegums neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpēm, pasažieriem, kas tiek pārvietoti ar valsts gaisa kuģiem vai militāro transportu, jūrniekiem, lai tie varētu atgriezties Latvijā vai arī nokļūt savā darba vietā uz kuģa, kā arī transporta pārvadājumu pakalpojumu darbiniekiem un apkalpēm, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām. Izņēmumus attiecībā uz personu un transportlīdzekļu pārvietošanos var izdarīt Valsts robežsardzes priekšnieks, savas kompetences ietvaros, izsverot pārvietošanās pamatotību.

 • Vai no Latvijas var izceļot ārvalstu iedzīvotāji?

Ārvalstnieki var izceļot jebkurā laikā ar speciāli organizētu starptautisko pasažieru pārvadājuma reisu. Lai saņemtu palīdzību par ceļošanas iespējām, aicinām sazināties ar savas valsts vēstniecību Latvijā vai savas valsts ārlietu ministriju.

 • Kur var uzzināt informāciju par noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem citās valstīs?

Aicinām sekot aktuālajai informācijai ĀM mājaslapā sadaļā Valstis, kas noteikušas ieceļošanas ierobežojumus.

 • Kur var uzzināt informāciju par speciāli atļautajiem starptautiskajiem pasažieru reisiem?

Šī informācija atrodama SM mājas lapas sadaļā par izņēmuma atļaujām starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem.

 • Kur var saņemt palīdzību, ja ārvalstīs esi nokļuvis sarežģītā situācijā?

Aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā www.latvija.lvun sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa tālruni +37126337711.

 • Vai kravu pārvadājumi ir ierobežoti?

Nē, kravu pārvadājumi notiek gan pa sauszemi, gan ar gaisa un jūras satiksmi.

 • Vai uz šoferiem attiecas 14 dienu karantīna, ja ierodas no skartajām valstīm?

Saskaņā ar MK rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" prasība par 14 dienupašizolēšanos dzīvesvietā (mājas karantīna) neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām. Savukārt no darba brīvajā laikā šoferiem-tālbraucējiem ir jāievēro pašizolācija.

Ja esi šoferis-tālbraucējs, kasatgriezies no reisa - paliec mājās – pašizolācijā!

 • Neuzņem viesus
 • Seko veselības stāvoklim
 • Rūpīgi mazgā rokas
 • Dezinficē rokas

Ja nav simptomu - vari turpināt darbu pēc darba devēja norīkojuma.

Šofera-tālbraucēja ģimenes locekļi drīkst doties ikdienas gaitās, arī uz darbu.

Sīkāk: https://twitter.com/SPKCentrs/status/1246359829171572736/photo/1

 • Vai reģionālais transports ārkārtas situācijā kursē kā plānots?

Aicinām visus iedzīvotājus, kuri uz savu iecerēto galamērķi plāno doties ar reģionālo maršrutu autobusu, pirms brauciena pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu 1188 vai mājaslapā www.atd.lv.

 • Vai vairāku cilvēku braukšana vienā automobilī, piemēram, braucot vienai brigādei uz darbu, ir distancēšanās ierobežojumu pārkāpums?

Vairāk kā divu cilvēku atrašanās publiskā vietā, tai skaitā automašīnā, kas tiek izmantota darba vajadzībām (darba brigāde), ir pieļaujama, jo tiek veikti darba pienākumi.

 • Cik cilvēki, neskaitot autovadītāju, drīkst pārvietoties taksometrā?

Ja nevar nodrošināt 2 metru distanci starp braucējiem, taksometra vadītājam rekomendēts pārvadāt tikai vienu pasažieri, kuram jāsēž iespējami tālāk no vadītāja. Pasažieri, kuri ir no vienas mājsaimniecības vai brauc kopā ar bērniem, var ieņemt visas sēdvietas, izņemot to, kas atrodas blakus transporta līdzekļa vadītājam.

 • Vai sabiedriskajā transportā ir spēkā atlaides ar 3+ Ģimenes kartei?

Reģionālajos autobusos un vilcienos ir spēkā atlaides ar 3+ Ģimenes karti.

Atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā ir pirmsskolas vecuma bērniem. No 18.maija līdz mācību gada beigām ir atjaunotas atlaides tramvajos, trolejbusos un autobusos darba dienās 9. un 12. klašu skolēniem, kuriem jādodas uz konsultācijām un eksāmeniem. Tāpat ir atjaunotas atlaides Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu (ģimenes atbalsta) reģistrā reģistrētam daudzbērnu ģimenes vecākam, kurš aprūpē trīs līdz piecus bērnus un šajā pašā reģistrā reģistrētam vecākam, kurš aprūpē sešus vai vairāk bērnus. Sīkāka informācija par atjaunotajām atlaidēm braukšanai “Rīgas satiksmes” transporta līdzekļos skatīt: https://www.rigassatiksme.lv/lv/aktualitates/-rigas-satiksme-uzsak-atlaides-atjaunosanu-brauksanai-sabiedriskaja-transporta-atseviskam-pasazieru-kategorijam/

Atgādinām epidemiologu ieteikumu iespēju robežās izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas un izvērtēt brauciena nepieciešamību.

 • Kādas prasības jāievēro personām, kas ieceļo Latvijā, izņemot no Igaunijas un Lietuvas

Pasažieri, kas atgriežas no ārvalstīm, izņemot no Igaunijas un Lietuvas, ar parakstu apliecina, ka pēc atgriešanās ievēros visus noteiktos piesardzības pasākumu un ne vēlāk kā 6 stundu laikā nokļūs savā dzīvesvietā.

Pasažieru parakstītās anketas nodod Valsts robežsardzei un Valsts policijai turpmāku kontroles pasākumu organizēšanai. Par drošības pasākumu neievērošanu draud administratīvā / kriminālatbildība.

Lidostā ir pieejami informatīvi materiāli un paziņojumi par nepieciešamo piesardzību. Tāpat ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi un iespēja iegādāties sejas maskas. Atrodoties lidostā sejas maskas lietošana ir obligāta.

Sabiedrisko transportu drīkst izmantot tikai vienu reizi - nokļūšanai pašizolācijas vietā; sabiedriskajā transportā jālieto mutes un deguna aizsegs.

Pēc nokļūšanas dzīvesvietā:

 • 14 dienas ir aizliegts doties uz darbu, publiskām vietām un vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku;
 • 14 dienas pēc atgriešanās rītos un vakaros jāmēra ķermeņa temperatūra un, tai paaugstinoties vai parādoties klepum, elpas trūkumam, nekavējoties jāzvana pa tālruni 113 vai 8303;
 • nedrīkst uzņemt viesus vai doties privātās vizītēs un jebkādā veidā veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem. Iespēju robežās jāizvairās izmantot sabiedrisko transportu;
 • pirmās nepieciešamības preces un pārtika jāiegādājas ar piegādi mājoklī vai izmantojot tuvinieku palīdzību, kuri iepirkumus atstāj pie durvīm;
 • ja nav citu risinājumu, veikals jāapmeklē stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci no citiem veikalā esošajiem.

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku