LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Atvērto durvju dienā Satiksmes ministrijā jaunieši izmēģina spēkus dizaina domāšanā

Piektdien, 10. maijā, Satiksmes ministrijā (SM) tika organizēta Atvērto durvju diena, kurā jaunieši visas dienas garumā domāšanas darbnīcās ar atraktīvām spēlēm iepazina autosatiksmes, aviācijas, jūrniecības, dzelzceļa un sakaru nozari. Šo pasākumu apmeklēja skolēni no vairākām Rīgas skolām, tai skaitā loģistikas virziena mācību programmas vidusskolēni.

Pasākuma dalībnieki varēja saņemt plašu informāciju par SM un nozari kopumā, piedaloties vērtību meklēšanas spēlē, kurā iesaistījās arī ministrijas darbinieki no Eiropas Savienības lietu koordinācijas departamenta, Autosatiksmes departamenta, Sakaru departamenta, Starptautisko sadarbības projektu koordinācijas departamenta, Administratīvā un Juridiskā departamenta. Spēles laikā jaunieši labāk iepazina valsts pārvaldi un Eiropas Savienības vērtības.

Atvērto durvju dienā jaunieši klātienē tikās arī ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu, kurš pastāstīja par ministra dienas kārtību un atbildēja uz jauniešu jautājumiem. Skolēni vēlējās noskaidrot, kas ministram šķiet interesants un saistošs viņa darbā.

Savukārt Dizaina domāšanas laboratorijā jauniešiem bija iespēja komandās kļūt par satiksmes nozares ekspertiem. Ideju apmaiņas ceļā kopīgi tika eksperimentēts un meklēti risinājumi sastrēgumu problēmām Rīgas ielās. Labākās komandas saņēma arī veicināšanas balvas no SM.

Šī pasākuma mērķis iepazīstināt interesentus ar Satiksmes ministrijas darbu valsts pārvaldes darbības principiem, Eiropas Savienības vērtībām, kā arī popularizēt iespēju veidot karjeru kādā no nozarēm.

Atvērto durvju diena bija iespēja ne tikai iepazīt ministrijas darbu, bet arī uzzināt, kas ir sabiedrības līdzdalība un ko mūsu valsts ir ieguvusi, jau 15 gadus esot Eiropas Savienības dalībvalsts. Tāpat šādi tiek veicināta skolēnu un studentu interese par valsts pārvaldes Satiksmes ministrijas nozarēm kā potenciālajām darba vietām.

Fotogrāfijas no SM Atvērto durvju dienas šeit.Informāciju sagatavoja:
Komunikācijas nodaļa