LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Latvija ļoti produktīvi aizvadījusi Starptautiskā transporta foruma (ITF) prezidentūras gadu

“Latvijai šogad bija liels gods būt par Starptautiskā transporta foruma prezidējošo valsti un lieliska iespēja sevi kārtējo reizi parādīt starptautiskajā arēnā. 2015.gadā mēs pieņēmām izaicinājumu 2018.gadā būt par ITF prezidējošo valsti un vadījām globālu dialogu par transporta drošības un drošuma risinājumiem visos transporta veidos”, norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

 

ITF ministri pieņem kopīgu Transporta drošības deklarāciju

Ceturtdien, 24.maijā, Leipcigā, Starptautiskā Transporta foruma (ITF) otrajā dienā ministru darbu sesijās vadīja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš. Tās laikā visu valstu ministri vienojās par kopīgu Transporta drošības deklarāciju. Deklarācija paredz sekmēt satiksmes drošību, īstenojot ilgtspējīgu un iekļaujošu ceļu un dzelzceļu transportu, uzlabot drošību pasažieru transporta pārvadājumos, tai skaitā ieviešot drošas un elastīgas transporta sistēmas, kā arī izmantojot inovācijas un jaunās tehnoloģijas satiksmes un transporta drošības uzlabošanai.

 

Latvija kā prezidējošā valsts Starptautiskajā Transporta forumā aktualizē ceļu satiksmes, aviācijas un dzelzceļa drošības jautājumus

Trešdien, 23.maijā, Leipcigā satiksmes ministrs Uldis Augulis, atklājot augsta līmeņa Starptautisko Transporta forumu (ITF), prezentēja Latvijas Prezidentūras darbības virzienus, kā arī akcentēja transporta nozares prioritātes un aktualitātes. Latvija kā galveno savas ITF prezidentūras aktualitāti ir definējusi transporta drošības jautājumus, kā arī inovācijas.

 

LDz – pirmais uzņēmums no Baltijas OECD Starptautiskā transporta foruma Korporatīvās partnerības padomē

Šodien, 23.maijā, ikgadējā OECD Starptautiskā transporta foruma (ITF) samita ietvaros VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) tika uzņemts ITF Korporatīvās partnerības padomes biedru sastāvā līdzās 30 citiem pasaules transporta, loģistikas, nozares rūpniecības un augsto tehnoloģiju uzņēmumiem. LDz patlaban ir vienīgais uzņēmums no Baltijas, kas darbojas šajā padomē.

 

Satiksmes ministrs Augulis uzrunās Starptautisko Transporta foruma dalībniekus

Satiksmes ministrs Uldis Augulis no šā gada 22. līdz 25.maijam uzturēsies darba vizītē Vācijā, kuras laikā uzrunās Starptautiskā Transporta foruma (ITF) dalībniekus un piedalīsies vairākās Ministru sesijās Leipcigā. Šogad Latvija pirmo reizi ir Starptautiskā Transporta foruma prezidējošā valsts, tāpēc konferences ietvaros Latvija prezentēs transporta nozares prioritātes un aktualitātes, informēs pārējās dalībvalstis par Latvijas Prezidentūras darbības virzieniem un aicinās citas valstis dalīties ar savu pieredzi.

 

Atsākas būvdarbi uz Klaipēdas šosejas posmā no Rucavas līdz Lietuvas robežai

Atsākas būvdarbi astoņus km garā ceļa posmā uz valsts galvenā autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11) no Rucavas līdz Lietuvas robežai (50,49.-59,09.km).

 

VAS “Latvijas dzelzceļš”: cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šodien uzsāk sociālu kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu un rīcību dzelzceļa tuvumā. Tās ietvaros LDz atgādina drošas dzelzceļa šķērsošanas noteikumus un uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās, ievērojot drošības principus un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.