LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Ministru kabinets apstiprina vienotas prasības autoceļu un ielu būvniecības kvalitātei

Valdība šodien, 15. janvārī, apstiprināja Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu “Valsts un pašvaldību autoceļu un ielu būvniecības kvalitātes vispārīgās prasības”.

 

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes aprēķināšana vērsta uz vides uzlabošanu

Satiksmes ministrija (SM) uzsver, ka 2019. gadā spēkā stājušās izmaiņas Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes noteikšanā, to saistot ar CO2 izmešu daudzumu, ir vērstas uz skaidrāku nodokļa aprēķināšanas metodi un automobiļa radītā oglekļa dioksīda izmešu samazināšanu.

 

Jauna pasažieru termināļa attīstībai ir jābūt lidostas “Rīga” prioritātei

2018. gadā lidosta “Rīga” sasniedza jaunu rekordu, apkalpojot 7,06 miljonus pasažieru, kas ir par gandrīz 16% vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt kravu apjoms lidostā pērn pieaudzis par gandrīz 10,4%, veidojot 51% no Baltijas valstu aviokravu tirgus, tiekoties ar satiksmes ministru Uldi Auguli, norādīja VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” vadība.

 

Šogad pastiprināta uzmanība jāpievērš pasažieru kuģu uzraudzībai

Otrdien, 8. janvārī, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar VAS Latvijas Jūras administrācija (LJA) valdes priekšsēdētāju Jāni Krastiņu, lai pārrunātu 2018. gadā paveiktos un šogad plānotos darbus. Sarunas laikā ministrs uzsvēra, ka šogad īpaša uzmanība jāvelta kuģošanas līdzekļu drošības pārbaudēm.

 

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtē paveikto Rail Baltica projekta realizēšanā

Pirmdien, 26.martā, satiksmes ministrs Uldis Augulis tikās ar SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” (EDZL) valdes locekli Andri Linužu, Attīstības un komunikācijas departamenta direktoru Agni Driksnu un Juridiskā departamenta direktori Kristīni Krūmiņu, lai pārrunātu 2017.gadā paveikto Rail Baltica projekta realizēšanā Latvijā, kā arī šogad plānotos darbus.

 

Valdība akceptē pasažieru pārvadājumu jomu regulējošo noteikumu paketi (papildināts)

Otrdien, 6.martā, Ministru kabinets akceptēja noteikumu paketi, kas turpmāk noteiks kārtību, kādā veicami pasažieru komercpārvadājumi ar taksometriem un ar vieglo automobili. Jaunie noteikumi attieksies gan taksometriem, gan uz uzņēmējiem, kas vēlēsies pasažieru komercpārvadājumus piedāvāt, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo lietotni kā, piemēram, „Taxify” un „Uber”.

 

Konferences tiešraide par tālvadības gaisa kuģu sistēmām (RPAS)

Skaties konferences tiešraidi par tālvadības gaisa kuģu sistēmām (RPAS) šeit 5. un 6. martā.