LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Valdība apstiprina finansējumu jauno elektrovilcienu iepirkuma projektam

Otrdien, 16. jūlijā, valdība apstiprināja finansējumu pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādei un personāla apmācībai, kā arī šī iepirkuma ietekmi uz vispārējās valdības budžeta bilanci. Finansējums tiek paredzēts arī vilcienu remontu centra izveidei.

 

Ieviesti stingrāki nosacījumi iedzīvotāju drošības noteikumu ievērošanai dzelzceļa sliežu tuvumā

Valdība otrdienas, 16. jūlija, sēdē lēma par izmaiņām administratīvo pārkāpumu un sodu sistēmā dzelzceļa satiksmē, lai veicinātu cilvēku drošību, veselību un atbildīgu rīcību.

 

Sabiedriskā transporta padome apstiprina sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas konkursa dokumentāciju

Šodien, 2019.gada 9.jūlijā, Sabiedriskā transporta padome apstiprināja sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas konkursa dokumentāciju. Tādējādi plānots, ka šīs nedēļas laikā tiks izsludināts iepirkums par regulāru pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu ar autobusiem laika periodā no 2021. līdz 2030.gadam 16 maršrutu tīkla daļās.

 

Precizēta Autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas, iekasēšanas un administrēšanas kārtība

Lai veicinātu lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību konkurētspēju, otrdien, 9. jūlijā, valdība apstiprināja precizēto kārtību, kādā nosaka atbrīvojumus autoceļu lietošanas nodevai lauksaimniecības nozarē, kā arī definēts nodevas maksātāju loks.

 

T. Linkaits pārstāv sakaru, transporta un loģistikas intereses starptautiskā forumā Baltkrievijā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits šonedēļ darba vizītē apmeklēja Baltkrieviju, kur Minskā piedalījās starptautiski nozīmīgajā iniciatīvas Josla un ceļš forumā “Atvērtais parks ”Lielais akmens” – globālo iespēju piemērs”, kā arī tikās ar augsta līmeņa Baltkrievijas un Ķīnas Tautas Republikas amatpersonām un transporta nozares uzņēmējiem.

 

Valdība atbalsta noteikumu grozījumus nekustamo īpašumu atsavināšanai "Rail Baltica" vajadzībām

Lai nodrošinātu nekustamo īpašumu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām nacionālo interešu objekta statusā esošā “Rail Baltica” projekta un citu tehniskās infrastruktūras projektu īstenošanai, otrdien, 2. jūlijā Ministru kabinets (MK) apstiprināja grozījumus noteikumos par zemes ierīcības projekta izstrādi.

 

Sāks projektēt Rail Baltica centrālo posmu Latvijā 123 km garumā

Lai informētu par projektēšanas darbu sākumu Rail Baltica pamattrasē Latvijā – centrālajā posmā caur Rīgu, kā arī posmā Vangaži - Salaspils - Misa, kopumā 123 km garumā, mediju pārstāvji aicināti piedalīties būvprojektēšanas līgumu parakstīšanas pasākumā 5. jūlijā plkst. 13.30 Satiksmes ministrijā (Gogoļa ielā 3, 4. stāvā).