Jaunumi

Otrdien, 22. oktobrī, Ministru Kabinets (MK) atbalstīja izmaiņas noteikumos par tehniskajām apskatēm un kontrolēm uz ceļiem, kuras cita starpā paredz izmaiņas arī atjaunotu riepu marķējumiem un uzstādīšanas nosacījumiem autobusiem un kravas automobiļiem ar pilnu masu virs 3,5 t. Šovasar Ceļu satiksmes drošības padomes (CSDP) domnīcas sēdē eksperti vienojās, ka valdībā jāvirza grozījumi noteikumos, lai liegtu kravas automobiļiem uz priekšējās ass likt atjaunotas riepas - kā tas jau līdz šim bija noteikts autobusiem.

 

Otrdien, 22. oktobrī, Ministru Kabinets (MK) nolēma papildināt Jūras kodeksu un pārņemt tajā Eiropas Savienības (ES) direktīvu normas un starptautisko konvenciju grozījumus, kas attiecīgi ietver nosacījumus par zvejnieku nodarbinātību, kā arī nodrošina jūrnieku aizsardzību gadījumos, kad jūrnieki nonāk gūstā pirātisma un bruņotas laupīšanas rezultātā.

 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits šodien, 17. oktobrī, dodas reģionālajā vizītē uz Cesvaini un Madonu.

 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 16. oktobrī, dosies darba vizītē uz Somiju. Vizītes laikā paredzēta tikšanās ar Somijas transporta un komunikāciju lietu ministri Sannu Marinu (Sanna Marin).

 

Lai pasta sūtījumu izsniegšana klientiem būtu ērtāka un vienkāršāka, pasta komersanti savā darbā varēs plašāk izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus (e-pastu, īsziņas), otrdien, 15. oktobrī, nolēma Ministru Kabinets.

 

No 10. līdz 12. oktobrim Latvijas transporta un loģistikas uzņēmumi piedalījās 14. Ķīnas Starptautiskajā loģistikas un piegādes ķēdes izstādē “China International Logistics and Supply Chain Fair 2019” Šenženā, Ķīnā.

 

No 2019. gada 7. līdz 8. oktobrim Satiksmes ministrijas (SM) delegācija piedalījās pirmajā 17+1 Civilās Aviācijas Forumā Prāgā, Čehijas Republikā. Forumu rīkoja Čehijas Republikas Transporta ministrija un to atbalstīja Ķīnas Civilās aviācijas administrācija.