LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Pasta sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz 2019.gada 12.aprīlim – bez izmaiņām

Līdz ar Eiropadomes apstiprināto Lielbritānijas izstāšanās termiņa pagarināšanu no Eiropas Savienības (ES) līdz 2019.gada 12.aprīlim sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz norādītajam termiņam paliek nemainīga. Tā kā joprojām nav skaidrības attiecībā uz turpmāko politisko lēmumu par ES un Lielbritānijas attiecībām, precīzi nav zināmi arī iespējamie pasta sūtījumu satiksmes modeļi, taču saskaņā ar patlaban pieejamo informāciju kā iespējamie varianti pasta sūtījumu piegādē un saņemšanā no šīs valsts tiek izskatīti divi potenciālie scenāriji: bez vienošanās starp Lielbritāniju un ES un ar attiecīgu vienošanos.

Eiropadome apstiprinājusi Lielbritānijas izstāšanās no ES termiņa pagarināšanu līdz 2019.gada 12.aprīlim, un tas nozīmē, ka sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz norādītajam termiņam paliek nemainīga. Tā kā joprojām nav skaidrības par turpmākajiem politiskajiem lēmumiem attiecībās starp ES un Lielbritāniju, attiecīgo valstu pasta operatoriem šobrīd nav skaidri zināma savstarpējo attiecību forma pēc 12.aprīļa.

Par iespējamajiem variantiem pasta sūtījumu piegādē un saņemšanā no Lielbritānijas šobrīd tiek izskatīti divi potenciālie scenāriji: bez vienošanās starp Lielbritāniju un ES un ar attiecīgu vienošanos.

Bez vienošanās sūtījumu apmaiņai ar Lielbritāniju tiks piemēroti tie paši nosacījumi, kas ir spēkā ar jebkuru citu valsti ārpus ES – pastkartēm, bandrolēm, vēstulēm un sīkpakām uz Lielbritāniju šādā variantā procedūras un tarifi mainītos, piemērojot tos atbilstoši sūtījumiem uz valstīm ārpus ES.

Bez vienošanās gaidāmas arī izmaiņas attiecībā uz eksprespasta (EMS) sūtījumiem uz un no Lielbritānijas – to piegādi gan vienā, gan otrā valstī paildzinās muitas pārbaudes, kuru termiņš patlaban nav nosakāms. Uz šiem sūtījumiem attieksies arī muitas nodokļa un PVN piemērošana.

Savukārt vienošanās gadījumā pasta sūtījumu apmaiņa starp Latviju un Lielbritāniju varētu notikt vai nu pamatojoties uz patlaban spēkā esošajiem līgumiem un noteikto kārtību, vai izstrādājot papildu nosacījumus un grozījumus.

Tiklīdz būs zināmi politiskie lēmumi attiecībās starp ES un Lielbritāniju, arī attiecīgo valstu pasta operatoriem būs iespēja precizēt savu turpmāko darbību pēc 2019.gada 12.aprīļa, un Latvijas Pasts nekavējoties informēs savus klientus un plašāku sabiedrību.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:
Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: +371 67608504 | Mob.: +371 26722585
E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts