LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

airBaltic ievieš Facebook Messenger čatbotu

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic kļuvusi par pirmo lidsabiedrību Baltijas valstīs, kas savā Facebook Messenger kontā ieviesusi tērzēšanas robotu jeb čatbotu, tādējādi uzlabojot klientu apkalpošanu servisu. Čatbots ir programma, kas izstrādāta, lai simulētu sarunu ar reāliem lietotājiem.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Pateicoties inovatīvajiem pakalpojumiem, airBaltic ir ieguvusi pasaules mēroga atpazīstamību un ir lepna būt starp pionieriem, kas savā Facebook Messenger kontā ieviesusi čatbotu, padarot klientu apkalpošanu ātrāku un efektīvāku. Izmantojot tērzēšanas robotu, mēs atbildes laiku varam samazināt no vidēji 15 minūtēm līdz pat dažām sekundēm."

airBaltic čatbots nodrošina tādus pakalpojumus kā atbilžu sniegšanu uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par bagāžu un biļešu rezervāciju, kā arī iepazīstina lietotājus ar airBaltic galamērķiem. airBaltic turpinās attīstīt čatbotu, lai paplašinātu tā funkcijas. Nākotnē plānots, ka ar čatbota palīdzību būs iespējams reģistrēties lidojumam, kā arī saņemt iekāpšanas karti Facebook Messenger.

Kā jebkuru jauno tehnoloģiju, airBaltic pastāvīgi analizē čatbota darbību, lai veiktu nepieciešamos uzlabojumus. Šobrīd tiek strādāts pie tā, lai sarakste būtu pieejama vairākās valodās. Klientiem jebkurā brīdī ir iespēja sarakstē pārslēgties saziņai ar klientu apkalpošanas speciālistu – cilvēku.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. 2019. gada vasaras sezonā airBaltic uzsāks lidojumus no Rīgas uz Dublinu, Štutgarti un Ļvovu, kā arī Kosu un Menorku.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) ir punktuālākā lidsabiedrība Eiropā, kas savieno Baltijas reģionu ar 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80.05% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%. airBaltic flotē ir 35 lidmašīnas: 15 Airbus A220-300, 8 Boeing 737 un 12 Bombardier Q400 NextGen. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. Papildus tam 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā airBaltic sasniedza labākos punktualitātes rādītājus pasaulē.

Turpmākai informācijai:
Alise Briede, Korporatīvās komunikācijas vadītāja A/S Air Baltic Corporation
Starptautiskā lidosta “Rīga”
E-pasts: pr@airbaltic.lv