LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Autovadītāju ievērībai: lielākajā daļā valsts teritorijas braukšanas apstākļi ir apgrūtināti sniega un speldojuma dēļ; strādā 158 ziemas tehnikas vienības

Lielākajā valsts teritorijā šorīt snieg, tāpēc uz ceļiem veidojas sniega kārta un apledojums, vietām varpasties arī sniega sanesumi. Tas apgrūtina braukšanas apstākļus uz visu kategorijuvalses autoceļiem. Tāpēc aicinām autovadītājus plānot papildu laiku ceļam, rēķinoties, ka līdz galamērķā nokļūšanai būs nepieciešams ilgāks laiks.

Vēja brāzmu dēļ uz ceļiem var būt arī nogāzti koki vai zari, aicinām informēt par vēja postījumiem diennakts bezmkasas informatīvās līnijas dispečerus, zvanot uz 80005555.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 158 VASLatvijas autoceļu uzturētājsziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Ainažu šoseja (A1) visa posma garumā;

Vidzemes šoseja (A2) visa posma garumā;

Valmieras šoseja (A3)visa posma garumā;

Rīgas apvedceļi (A4 un A5)visa posma garumā;

Daugavpils šoseja (A6) posmā no Rīgas līdz Nīcgalei;

Bauskas šosejas (A7)visa posma garumā;

Jelgavas šoseja (A8)visa posma garumā;

Liepājas šoseja (A9)visa posma garumā;

Ventspils šoseja (A10)visa posma garumā;

Rēzeknes šoseja (A12)visa posma garumā;

Grebņeva-Medumi šoseja (A13) posmā Grebņeva - Špoģi;

Rēzeknes apvedceļš (A15)visa posma garumā;

Gulbene – Vientuļi (P35)visa posma garumā;

Rīgas apvedceļš – Koknese (P80)visa posma garumā;

Reģionālo autoceļu tīklā apmierinoši braukšanas apstākļi ir tikai Daugavpils, Krāslavas, Liepājas un Ludzas apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.Atgādinām, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs unceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Aicinām informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Informāciju sagatavoja

VASLatvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un

Komunikācijas daļa