LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Lidsabiedrība airBaltic atzīta par Latvijas vadošo eksportētāju

Rīga. Latvijas lidsabiedrība airBaltic saņēmusi Dienas Biznesa TOP 500 balvu kā Eksportētājs ar lielāko eksporta izaugsmi. Šo balvu pasniedza Latvijas biznesa laikraksts Dienas Bizness un informācijas tehnoloģiju uzņēmums Lursoft IT, kuri pēdējo 22 gadu laikā ik gadu apkopo Latvijā vērtīgāko uzņēmumu TOP 500, balstoties uz to darbības rezultātiem.

Apkopotie dati liecina, ka airBaltic pērn spēja palielināt eksporta apjomu par 749,06%. Biznesa laikraksts ir analizējis kompānijas eksporta datus, vadoties pēc pieejamās informācijas no Centrālās statistikas pārvaldes. Visu Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 airBaltic ierindojas 12. vietā, kas ir par piecām vietām augstāk nekā pērn. Papildus tam airBaltic atzīta par vietējo līderi pasažieru pārvadājumu segmentā.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: "Mēs esam lepni, ka esam atzīti par vietējo eksporta līderi. airBaltic komanda ir priecīga, jo lielākā eksportētāja tituls nozīmē, ka airBaltic ir svarīga loma Latvijas ekonomikas izaugsmes veicināšanā. Tas atbilst mūsu stratēģijai, kas nākamajos gados paredz turpmāku izaugsmi un darbavietu radīšanu."

Pagājušajā gadā airBaltic kopumā pārvadāja 3 523 300 pasažierus jeb par 22% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Šogad uzņēmums turpina stabilu izaugsmi ar uzlabotiem darbības un finanšu rezultātiem. Pēdējos desmit mēnešos airBaltic pārvadājusi par 18% vairāk pasažieru nekā šajā periodā pērn. Turklāt 2018. gada pirmo pusgadu airBaltic noslēdza ar 180,8 miljonu eiro ienākumiem, kas ir par 19% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu 2017. gadā.

airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos. 2019. gada vasarā airBaltic savam maršrutu tīklam pievienos trīs jaunus galamērķus no Tallinas uz Malagu, Briseli un Kopenhāgenu, kā arī uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Štutgarti un Ļvovu.

Latvijas lielāko uzņēmumu TOP 500 ir laikraksta Dienas Bizness un informāciju tehnoloģiju uzņēmuma Lursoft IT veidots izdevums, kurā tiek sarindoti Latvijas lielāko uzņēmumu darbības rādītāji pēc to aizvadītā gada neto apgrozījuma, kā arī vērtējums gan nozaru, gan reģionālā griezumā. TOP 500 izdevumā sniegts ekonomiskās situācijas attīstības raksturojums un ekspertu vērtējums par nākamā gada tautsaimniecības prognozēm. TOP 500 tiek izdots kopš 1996. gada.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) ir punktuālākā lidsabiedrība pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80.05% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%. airBaltic flotē ir 36 lidmašīnas: 13 Airbus A220-300, 11 Boeing 737 un 12 Bombardier Q400 NextGen. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. Papildus tam 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā airBaltic sasniedza labākos punktualitātes rādītājus pasaulē.

Turpmākai informācijai:

Alise Briede, korporatīvās komunikācijas vadītāja

A/S Air Baltic Corporation

Starptautiskā lidosta “Rīga”

E-pasts: pr@airbaltic.lv