LATVIJAS REPUBLIKAS
SATIKSMES MINISTRIJA
drukāt  

Mūsdienīgas kases sistēmas, jauni maksājumu karšu termināļi un elektroniskās parakstu ierīces – vērienīgākā modernizācija visās pasta nodaļās

Latvijas Pasts sāk pasta tīkla vērienīgākā tehnoloģiskās modernizācijas projekta īstenošanu, visās pasta nodaļās ieviešot mūsdienīgas kases sistēmas, jaunus maksājumu karšu termināļus un ierīces, kas nodrošinās klientu elektronisku parakstīšanos par reģistrēto sūtījumu saņemšanu. Jauno sistēmu ieviešanas rezultātā kopējais pakalpojumu sniegšanas un datu apstrādes ātrums pasta nodaļās paātrināsies vairākkārt, vienlaikus nodrošinot to augstāku aizsardzību pret ārējiem riskiem. Kopējās investīcijas šajā modernizācijas projektā pārsniedz 2 miljonus eiro.

Kases sistēmu nomaiņa vairāk nekā 400 pasta nodaļās, ar jauno sistēmu aprīkojot 600 darbavietu, tiek sākta 2018.gada oktobrī, un plānots, ka pilnībā tā tiks pabeigta 2019.gada pirmajos mēnešos, paralēli instalējot arī jaunākās paaudzes maksājumu karšu termināļus un paraksta ierīces. Jaunās kases sistēmas atbilst aktuālākajam normatīvo aktu regulējumam, to veiktspēja ir aptuveni četras reizes ātrāka nekā līdz šim Latvijas Pasta nodaļās lietotajām sistēmām, un kases sistēmās izmantotas jaunākās operētājsistēmas un antivīrusu versijas. Līdzšinējās kases sistēmas Latvijas Pastā ekspluatētas kopš 2005.gada un uzskatāmas par novecojušām visās to izpausmēs.

Līdz ar kases sistēmām pasta nodaļas tiek aprīkotas arī ar maksājumu karšu termināļiem, nodrošinot tos pie vairāk nekā 500 darbavietām, kā arī visām kases sistēmas pievienojot elektroniskā paraksta ierīces, kas ļaus atteikties no papīra dokumentu izmantošanas reģistrēto sūtījumu izsniegšanas procesā.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Kases sistēmu modernizācija neapšaubāmi ir lielākais un svarīgākais Latvijas Pasta attīstības projekts daudzu pēdējo gadu laikā. Tas aptver pilnīgi visas pasta nodaļas un kopumā 600 pasta operatoru darbavietu, uzlabojot pakalpojumu sniegšanas ātrumu un procesus visās nodaļās. Ar šo projektu speram būtisku soli tehnoloģisko un tehnisko risinājumu efektivizēšanai nodaļās, rezultātā sniedzot kvalitatīvāku servisu mūsu klientiem.”

Kopējās investīcijas Latvijas Pasta kases sistēmu un paraksta ierīču izveidē pārsniedz 2,1 miljonu eiro. Savukārt jaunie maksājumu karšu termināļi tiek nodrošināti sadarbībā ar akciju sabiedrību Banka Citadele.

Latvijas Pasta 2018.gada lielākie projekti saistīti ar servisa modernizāciju, vairāku funkciju nodrošināšanu pārnesot virtuālajā vidē, kā arī veidojot arvien jaunus datu savietojamības, piegādes, šķirošanas un apkalpošanas risinājumus.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:

Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729

E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts|