Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Autoostas iedalīs kategorijās pēc sniedzamiem pakalpojumiem

Otrdien, 29. oktobrī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos Autoostu noteikumus, kas paredz autoostas iedalīt četrās kategorijās, nosakot obligāti sniedzamos pakalpojumus.

Noteikumi sagatavoti, pamatojoties uz grozījumiem “Autopārvadājumu likumā”, un noteic autoostu reģistrācijas, reģistrācijas apturēšanas un anulēšanas, kā arī autoostu darbības uzraudzības kārtību.

Autoostas reģistrēs VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD), pārbaudot autoostas atbilstību Autopārvadājumu likumā noteiktajām reģistrācijas prasībām – autoostas īpašnieka vai valdītāja reģistrāciju Uzņēmumu reģistra komercreģistrā, nodokļu un nodevu parādu neesamību, kā arī autoostā nodrošināto pakalpojumu apjoma atbilstību obligāti sniedzamiem pakalpojumiem atbilstoši noteiktajā kategorijai.

Autoostu noteikumi paredz visas autoostas iedalīt četrās kategorijās, aptverot visas šobrīd darbojošās un reģionālās nozīmes sabiedriskā transporta maršrutu tīklā iekļautās autoostas. Kategorijas noteiks, ņemot vērā autoostas apkalpoto administratīvo teritoriju, autoostas noslodzi jeb apkalpoto (izbraucošo) reisu skaitu diennaktī un apkalpoto vidējo pasažieru skaitu mēnesī.

Atbilstoši kategorijai autoostā jānodrošina obligāti sniedzamo pakalpojumu klāsts. Tajā ietilpst pasažieru platformas pieejamība, autobusu satiksmes organizēšana autoostu teritorijā (piemēram, operatīvi jāinformē pasažieri par autobusu faktisko pienākšanas un atiešanas laiku un vietu autoostā), biļešu iegādes vietas, tualetes un vietas bērna aprūpei, ar sēdvietām aprīkotas apsildāmas uzgaidāmās telpas, bagāžas uzglabāšana. Autoostā būs jānodrošina informācija par autobusu kustības sarakstiem, autobusu pienākšanas un atiešanas laiku, platformām, biļešu cenām, pasažieru un bagāžas pārvadāšanas kārtību, autoostas papildu sniegtajiem pakalpojumiem un to cenām, kā arī par vietu skaitu un komforta līmeni autobusā (piemēram, ja autobusā paredzēta tualete, kondicionieris, zemā grīda, WiFi autobusā).

Projekts vienlaikus noteic arī kārtību, kādā autoostas iesniegs informāciju ATD par autoostas pakalpojumu maksu reģionālās nozīmes maršrutu reisu apkalpošanai.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad