Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Sadarbībā ar Baltijas ieinteresētajām pusēm tiks izstrādātas Rail Baltica arhitektūras, ainavu un vizuālās identitātes vadlīnijas

Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS ir uzsācis arhitektūras, ainavu un vizuālās identitātes vadlīniju izstrādi Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras elementiem. Šīs vadlīnijas nodrošinās vienotus risinājumus staciju, dzelzceļa tiltu, norāžu, trokšņu barjeru, dzīvnieku pāreju un citu struktūru dizainam, kas tiks izmantots tālākajā Rail Baltica pārrobežu projekta ieviešanā, savienojot trīs Baltijas valstis. Risinājumi būs ekonomiski un tehniski realizējami, standartizēti un inovatīvi, tos būs iespējams izmantot būvprojektēšanas posmā, kā arī Rail Baltica dzelzceļa līnijas un infrastruktūras elementu būvniecībā. Vadlīnijas noteiks prasības pieejamībai cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti un sabiedriskajai drošībai.

Balstoties uz starptautiskā iepirkuma rezultātiem, vadlīnijas izstrādās uzņēmums “3TI Progetti” no Itālijas, sadarbībā ar “SBS Engineering Group”. “3TI Progetti”, lielākajam Itālijas darbiniekiem piederošajam inženierijas uzņēmumam, ir 20 gadu pieredze transporta un publiskās infrastruktūras plānošanā un būvprojektēšanā, šajā laikā strādājot pie vairāk nekā 2500 projektiem vairāk nekā 30 valstīs.

Uzņēmums strādās sadarbībā ar ievērojamu skaitu ieinteresēto pušu grupām – arhitektiem, ainavu un interjera arhitektiem, teritoriālajiem plānotājiem, universitātēm, dzelzceļa administratoriem un pašvaldībām visās Baltijas valstīs, lai iekļautu to zināšanas un identificētu gaidas par Rail Baltica infrastruktūras vizuālo izskatu. Piegādātājs pētīs un apzinās dažādu pasažieru grupu, piemēram, cilvēku ar ierobežotu mobilitāti, vecāku ar maziem bērniem, vecāka gada gājuma cilvēku, vajadzības, lai pārliecinātos, ka Rail Baltica infrastruktūra būs pieejama un droša visām sabiedrības daļām.

Arhitektūras, ainavu un vizuālās identitātes vadlīniju izveide ilgs 35 nedēļas. Šajā laikā notiks konsultācijas ar ieinteresētajām pusēm, atgriezeniskās saites tikšanās un prezentācijas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai ietvertu Baltijas arhitektu, ainavu arhitektu un teritoriālo plānotāju plašo pieredzi un zināšanas, kā arī parūpētos par nākotnes pasažieru vajadzībām.

Nozīmīga vadlīniju daļa būs salīdzinošā analīze nosacījumiem un konceptiem, kas attieksies uz materiāliem, risinājumiem, būvprojektēšanas un būvniecības procesiem līdzīgos, savā klasē labākajos infrastruktūras projektos.

Vadlīnijas tiks izmantotas Rail Baltica dzelzceļa līnijas un infrastruktūras elementu būvprojektēšanas un būvniecības posmos.

Tikšanās laikā ar RB Rail AS komandu 16. novembrī Mikēle Amerio (Michele Amerio), “3TI Progetti” tehniskais direktors, norādīja: “Rail Baltica ir valsts infrastruktūras projekts, kas savieno trīs valstis. Šīm trim valstīm ir kopīga vēsture, taču tām ir arī īpaša identitāte. Šo arhitektūras vadlīniju mērķis ir vienot šīs valstis kopīgā skatījumā, vienlaikus izceļot katras individuālo identitāti.”

RB Rail AS

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu Rail Baltica projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. RB Rail AS ir centrālais Rail Baltica projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

Vairāk informācijas:
Līva Biseniece
Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāja
+ 371 226 324331
liva.biseniece@railbaltica.org


Elvīra Kukule-Matroze
RB Rail AS komunikācijas konsultante
+ 371 291 841 45
elvira.kukule@vilands.lv

 
Uzsāks tilta pār Svētes upi pārbūvi
LVC: papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros jau uzsākti būvdarbi 9 objektos
Sākas būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena
Sākusies reģionālā ceļa seguma atjaunošana pie Aizputes
Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi