Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Vācija – Eiropas Savienības prezidentūras vadītāja no 1.jūlija

29.jūnijā notika satiksmes ministra Tāļa Linkaita telefonsaruna ar Vācijas satiksmes ministru, lai pārrunātu Vācijas kā Eiropas Savienības prezidējošās valsts iecerētos pasākumus transporta jomā.

Ar š.g. 1. jūliju Vācija no Horvātijas pārņems Eiropas Savienības prezidentūru Padomē un kā savas prioritātes tā izvirza digitalizāciju, zaļu, videi draudzīgu transporta nozari, vienotu un konkurētspējīgu aviācijas telpu un pilnvērtīgu nozares atveseļošanos pēc pandēmijas.

Latvijai ir svarīga Vācijas veiksmīga darbība Eiropas Savienības likumdošanas procesā transporta sektorā. Piemēram, attiecībā uz Eurovignette priekšlikumu, Latvija atbalsta izveidotos principus – piesārņotājs maksā un lietotājs maksā. Tai pat laikā dalībvalstīm vajadzētu saglabāt elastīgumu, lai izvēlētos, kāda veida sistēma - vai tas būtu attālums, vai tā būtu laika vinjete - ir vispiemērotākā valstu tīklos, un Latvija cer, ka šis princips tiks saglabāts tālākajās sarunās.

Sekmīga aviācijas nozares atveseļošanās ir īpaši svarīgs jautājums kā Latvijai, tā Eiropas Savienībai. Vācijas prezidentūra jau ir izvirzījusi to kā prioritāti. “Kā jau minēju pagājušajā Transporta padomē par vienotās Eiropas gaisa telpas un turpmāko aviācijas tiesību aktu pārskatīšanu, COVID-19 sekas šeit ieņem milzīgu lomu. Tāpēc Latvija cer, ka Eiropas Komisija, nākot klajā ar pārskatīto priekšlikumu izanalizēs gan regulējošos, gan savienojamības aspektus un tie tiks ņemti vērā Vācijas Prezidentūras vadītajās sarunās” komentē Linkaits.

Kā vēl vienu prioritāti Vācija izvirza dzelzceļu un tā globālu nostiprināšanu. Dzelzceļa projekts Rail Baltica ir viens no Latvijai nozīmīgākajiem transporta nozares plāniem nākamo gadu laikā. Tas ieņem nozīmīgu vietu Eiropas Savienības daudz gadu finanšu shēmā (MFF). Rail Baltica projekts ieņems nozīmīgu lomu ne tikai valstu savienojumu nodrošināšanā, bet arī videi draudzīga transporta ieviešanā.

Ministri vienojās par konstruktīvu sadarbību, ņemot vērā izaicinājumus.

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad