Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

T.Linkaits piedalās Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmē

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 2. decembrī Briselē piedalās Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmē, lai pārrunātu ilgtspējīgu un uz cilvēkiem orientētu transporta pakalpojumu veicināšanu, kā arī panāktu vienošanos par vairākiem aktuāliem jautājumiem, tai skaitā inovatīvu risinājumu attīstību transporta sistēmas un mobilitātes uzlabošanai.

 

Lai palielinātu pasažieru tiesību aizsardzību, ministru padomē ir plānots izskatīt un vienoties par vispārējo pieeju Regulai par dzelzceļa pasažieru tiesībām un pienākumiem, ņemot vērā dzelzceļa transporta pieaugošo nozīmi.

 

Tāpat plānots vienoties par regulas projektu par pasākumu racionalizēšanu ar mērķi veicināt Eiropas transporta tīkla izveidi, kas paredz nodrošināt efektīvas procedūras pārrobežu un iztrūkstošo posmu projektiem.

 

Paredzētas diskusijas par digitāliem transporta pakalpojumiem iedzīvotājiem un nākamiem soļiem ilgtspējīgiem risinājumiem. Ņemot vērā, ka automatizācija un dalīšanās ekonomika maina mobilitāti un transporta nozari kopumā, tiks apskatīti iespējamie risinājumi multimodālo pārvadājumu ķēžu efektīvai attīstībai. Tāpat tiks diskutēts par Eiropas Savienībā nepieciešamajiem vienotajiem risinājumiem, lai stimulētu un nodrošinātu nepieciešamo attīstību, inovācijas un radītu vidi, kurā plaukst ilgtspējīgi un uz cilvēkiem orientēti transporta pakalpojumi. Vienlaikus Latvija uzsvērs, ka kā būtiskākais un primārais uzdevums ir nepieciešamo datu identificēšana.

 

Tāpat Ministru padomē ir plānots vienoties par grozījumiem, tai skaitā Eirovinjetes jeb Ceļu maksu priekšlikumā, kas paredz principus “piesārņotājs maksā” un “lietotājs maksā” plašāku piemērošanu. Latvija atbalsta vienošanos par vispārējo pieeju un Latvijai ir īpaši svarīgi, ka priekšlikumā ir saglabāta elastība dalībvalstīm vinjetes veida izvēlē.

 

Ņemot vērā Eiropas Savienības gaisa telpas kapacitātes problēmas, kas rezultējas arī lidojumu kavējumos, Somijas Prezidentūra vēlas dzirdēt transporta ministru viedokļus par veicamajām reformām Eiropas gaisa telpā. Latvija diskusijās uzsvērs, ka ir nepieciešams rast risinājumus, kas sekmē izaugsmi un attīstību gan Eiropas Savienībā kopumā, gan pašās dalībvalstīs.

 

Tāpat ministru padomes ietvaros satiksmes ministram ir paredzētas vairākas tikšanās par Mobilitātes pakotni I, ņemot vērā šī gaidāmā regulējuma potenciālo ietekmi uz Latviju.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
komunikācijas@sam.gov.lv

 

 

 
Sākusies reģionālā ceļa seguma atjaunošana pie Aizputes
Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi
Sākušies autoceļa Kandava-Saldus atjaunošanas darbi
Uz autoceļa Tukums–Auce atjauno segumu
airBaltic un Icelandair paziņo par sadarbības lidojumu vienošanos