Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi

Saeimas komisija atbalsta grozījumus likumā “Par aviāciju”

Lai nodrošinātu efektīvāku uzraudzību pār gaisa kuģu lidojumiem Latvijas Republikas teritorijā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija vakar, 11. jūnijā, trešajam lasījumam atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) virzītos grozījumus likumā “Par aviāciju” .

Sēdes laikā tika atbalstīti vairāki precizējoši SM priekšlikumi un pārejas noteikumi. Piemēram, lai nodrošinātu efektīvāku uzraudzību pār gaisa kuģu lidojumiem Latvijas Republikas teritorijā, likumprojektā ir paredzēts, ka administratīvo pārkāpumu procesu par vairākiem pārkāpumiem veiks gan VA Civilās aviācijas aģentūra (CAA), gan Valsts robežsardze.

Pašlaik administratīvo procesu par pārkāpumiem militārās aviācijas jomā veic Pašvaldību administratīvā komisija. Savukārt likumprojektā paredzēts, ka administratīvo procesu par pārkāpumiem militārās aviācijas jomā veiks Militārā policija, līdz ar to pašvaldību administratīvajai komisijai turpmāk vairs nebūs jāizskata lietas par pārkāpumiem militārās aviācijas jomā.

Administratīvo procesu par pārkāpumiem civilās aviācijas pasažieru tiesību aizsardzības jomā arī turpmāk veiks Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, bet par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem,

kas ir attiecināmi uz civilo aviāciju - Valsts policija.

Tāpat Likumprojektā papildus ir paredzēta atbildība par militāro lidlauku un militārās aviācijas poligonu darbības drošībai potenciāli bīstamu objektu būvēšanu, ierīkošanu vai izvietošanu bez Aizsardzības ministrijas atļaujas un par tādu normatīvo aktu nepildīšanu, kuri paredz ziņot, analizēt un veikt turpmākos pasākumus attiecībā uz atgadījumiem civilajā aviācijā.

Likumprojekta mērķis ir sakārtot administratīvās atbildības piemērošanu par aviācijas nozari regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem, precizējot un diferencējot administratīvo pārkāpumu sastāvus, nosakot par tiem piemērojamo sodu apmēru minimālās un maksimālās robežas, kā arī noteikt institūcijas, kuru kompetencē ir veikt administratīvo pārkāpumu procesu aviācijas jomā.

Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par aviāciju”” izstrādāts atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 22.aprīļa sēdē apstiprinātajam informatīvajam ziņojumam „Nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas ieviešanas sistēma”” .

Jānorāda, ka Likumprojektā minētie administratīvie pārkāpumi un soda sankcijas pamatā ir pārņemtas no Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa un tiks papildinātas.

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Izdotas jaunas navigācijas kartes
Kampaņā “Pamēģini sabiedrisko!” autovadītājus aicinās pārsēsties sabiedriskajā transportā
Lidostā “Rīga” samazinās gaisa kuģu radītais troksnis
Nākotnes izaicinājumi dzelzceļa nozarē - būt gataviem digitalizācijai, tostarp blokķēžu ieviešanai
airBaltic un Tez Tour Latvija sāks čarterlidojumus uz Ēģipti