Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Astanas ekonomikas forumā Latvijas-Kazahstānas Transporta grupas vadītāji paraksta sadarbības protokolu

Šī gada 17. maijā “Astanas Ekonomikas Foruma 2019” laikā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Kazahstānas galvaspilsēta Nursultanā parakstīja sadarbības protokolu ar Kazahstānas Starpvaldību komisijas ekonomiskās rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos Transporta darba grupas Kazahstānas puses vadītāju, Rūpniecības un Infrastruktūras attīstības viceministru Beriku Kamalijevu.

Latvijas – Kazahstānas Transporta darba grupas vadītāju savstarpējās tikšanās laikā atzinīgi tika vērtēta ilgstošā sadarbība autopārvadājumu un Eirāzijas tranzīta pārvadājumu jomā. Norādot uz šo pārvadājumu attīstības potenciālu, U. Reimanis informēja, ka 2018.gada novembrī tika organizēti divi testa konteinervilcienu maršruti no Ķīnas uz Latviju caur Kazahstānu, un ka izstrādē ir arī jauni savienojumi, kuru efektivitāti noteiks kopējā sadarbība.

Sarunās īpaši tika izcelta veiksmīgā sadarbība aviopārvadājumos, 2018 gadā atklājot airBaltic tiešo reisu Rīga-Almati. Puses norādīja, ka aviopārvadājumu jomā sadarbība jāattīsta, veicot ne tikai regulāros pasažieru pārvadājumus, bet jāstrādā arī pie aviācijas kravu maršrutu izstrādes starp Ķīnu, Kazahstānu un Latviju. Puses vienojās, ka šo nolūku realizācijai tuvākajā laikā jāpabeidz Aviācijas sadarbības līguma saskaņošanas darbs, lai to varētu parafēt. U. Reimanis informēja, ka vēl plašs un attīstāms sadarbības darba lauks ir pasta joma, kur AS Latvijas Pasts ar savu infrastruktūru un modernajiem pasta piegādes risinājumiem ir ieinteresēts palielināt pasta pārvadājumu, tai skaitā e-komercijas pārvadājumu apjomus no Āzijas valstīm.

Parakstot sadarbības protokolu, puses vienojās par Transporta Darba grupas norises laiku šī gada otrajā pusē Kazahstānā.

“Astanas Ekonomikas Forums”, kura atklāšanas Plenārsēdē piedalījās Kazahstānas Pirmais prezidents Nursultans Nazarbajevs un prezidents Kasims-Žomarts Tokajevs, bija veltīts Eirāzijas reģiona cilvēkkapitāla, mobilitātes un ekonomiskās attīstības tendencēm. Tika atzīmēts, ka modernajā pasaule jābūt gataviem jauniem izaicinājumiem, kas saistīti gan ar urbānās vides attīstību, izglītības un tehnoloģiju attīstību un brīvu preču kustību, kurā Kazahstāna spēlē būtisku lomu atrodoties Zīda ceļa krustpunktā. Īpašs diskusiju panelis tika veltīts uzņēmējdarbības attīstībai un sadarbībai starp Zīda ceļa valstīm. Diskusijās U. Reimanis pauda, ka Latvija, kā Zīda ceļa dalībvalsts ir gatava sadarboties dažādos globālos multimodāls loģistikas pakalpojumu projektos, gan dalīties ar zināšanām un pieredzi, lai kopīgā sadarbībā vēl efektīvāk sasniegtu kopīgos mērķus.

Vēl precīzāki vēstījumi tika izteikti Kazahstānas Globālā investīciju Foruma apaļā galda panelī: “Tilti starp Eiropu un Āziju: Kazahstānas loma jaunā Zīda ceļa sirdī”. U. Reimanis norādīja, ka tāpat kā Kazahstāna sava ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ ir kļuvusi par Āzijas un Eiropas transporta savienojumu krustpunktu, arī Latvijas ģeogrāfiskais novietojums un elastīgais, modernais transporta un loģistikas infrastruktūras piedāvājums ir loģiska jaunā Zīda ceļa sastāvdaļa.

Fotogrāfijas no “Astanas Ekonomikas Foruma 2019” pasākumiem pieejamas šeit.

Zigmārs Brunavs
Satiksmes ministrijas nozares atašejs Kazahstānas Republikā

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad