Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Ierakstīto un apdrošināto sūtījumu saņemšanas faktu ārkārtējās situācijas laikā elektroniski fiksēs pastnieks

Līdz ar Ministru kabineta 2020.gada 23.aprīļa grozījumu MK 2019.gada 15.oktobra noteikumos Nr.477 Prasības vienkāršo, ierakstīto un apdrošināto pasta sūtījumu izsniegšanai visu ārkārtējās situācijas periodu Latvijas Pasta pastnieki paši fiksēs ierakstīto un apdrošināto pasta sūtījumu piegādes faktu, samazinot saskarsmi ar klientu un izslēdzot risku, ko Covid-19 krīzes laikā rada klienta parakstīšanās pastnieka mobilajā viedierīcē.

Ierakstīto un apdrošināto pasta sūtījumu piegāde paredz to nodošanu klienta rokās pret parakstu, tiešā veidā kontaktējoties pastniekam un sūtījuma saņēmējam.

Ministru kabineta grozījumsMK 2019.gada 15.oktobra noteikumos Nr.477 Prasības vienkāršo, ierakstīto un apdrošināto pasta sūtījumu izsniegšanai, papildinot tos ar 22.punktu, nosaka, ka “šo noteikumu nosacījums par pienākumu adresātam parakstīties informatīvā paziņojuma zonā “datums un paraksts” vai uz paraksta attēla iegūšanas aparatūras sensora nav piemērojams ārkārtējās situācijas laikā, ja pasta komersants nodrošina dokumentārus vai elektroniskus pierādījumus tam, ka konkrētais sūtījums ir izsniegts”.

Ievērojot šos apstākļus, līdz ārkārtējās situācijas beigām Latvijas Pasta pastnieki ierakstītos un apdrošinātos vēstuļu korespondences sūtījumus piegādās tāpat kā līdz šim – izsniedzot klientam personiski un ievērojot visus nepieciešamos drošības pasākumus, bet konkrētās piegādes faktu mobilajā viedierīcē elektroniski fiksējot pašam pastniekam, tādējādi minimizējot saskarsmi ar klientu un izslēdzot risku, ko rada klienta parakstīšanās pastnieka viedierīcē.

Šāda reģistrēto sūtījumu piegādes fiksēšanas sistēma ārkārtējās situācijas apstākļos patlaban ir spēkā virknē Eiropas valstu, piemēram, Lielbritānijā, Vācijā, Polijā, Nīderlandē, Austrijā, Beļģijā, Itālijā, Lietuvā u.c.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3400 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729
twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

 
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku
Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos
Turpinās zvejas laivu pārbaudes visā piekrastē