Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pensiju piegādi dzīvesvietā iespējams izvēlēties, sazinoties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru

Ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai un saskarsmes minimizēšanas nepieciešamību, tiem klientiem, kas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto pensiju saņem Pasta norēķinu sistēmā (PNS) vai bankas kontā kredītiestādē un kas vēlas turpmāk saņemt to savā dzīvesvietā, ir jāvēršas ar iesniegumu VSAA.

Tā kā ārkārtējās situācijas apstākļos daļa iedzīvotāju VSAA maksātās pensijas vēlas saņemt nevis pasta nodaļā no sava PNS konta, bet gan dzīvesvietā, ērtākais veids, kā to izdarīt, ir vērsties ar attiecīgu iesniegumu VSAA. Latvijas Pastam ir līgums ar VSAA par pensiju piegādi saņēmēju dzīvesvietā, un šis skaidras naudas piegādes pakalpojums klientam izmaksās 2,39 eiro. Pakalpojuma izmaksas, kuru Latvijas Pasts sniedz VSAA, ir zemākas nekā individuālam skaidras naudas izmaksas pakalpojumam klienta dzīvesvietā no PNS.

Iesniegumu VSAA par izmaksas adreses maiņu, izlemjot par turpmāku pensijas piegādi dzīvesvietā, iespējams iesniegt elektroniski portālā Latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu Iesniegums iestādei un savu vēlmi paužot brīvā formā. Iesniegumu iespējams nosūtīt arī pa pastu vai nogādāt jebkurā VSAA klientu apkalpošanas centrā, izņemot Talejas ielā 1, Rīgā, un atstāt speciāli izvietotā kastītē iesniegumiem.

Pensijas saņēmējam gan jārēķinās, ka, mainot pensijas saņemšanas veidu, var mainīties arī izmaksas datums. VSAA klientu apkalpošanas centru adreses un darbalaikus iespējams uzzināt te: https://www.vsaa.gov.lv/kontakti/klientu-apkalposanas-darba-laiki/

Iveta Daine
preses sekretāre
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
tālr.: 67013616, mob. tālr.: 29466755;

Gundega Vārpa
ārējo komunikāciju vadītāja
Latvijas Pasts
tālr.: 67608505, mob. tālr.: 26628729

 
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku
Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos
Turpinās zvejas laivu pārbaudes visā piekrastē