Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Teorētisko zināšanu pārbaudi dronu pilotēšanā varēs kārtot attālināti

Ar rītdienu, 23. aprīli, var pieteikties un kārtot tālvadības pilotu teorētisko zināšanu pārbaudi internetā. Informācija par kārtību pieejama un pieteikties pārbaudei var valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) bezpilota gaisa kuģu informatīvajā mājas lapā uas.caa.lv.

Lai pieteiktos pārbaudei, mājas lapā uas.caa.lv jāaizpilda pieteikuma forma, ievadot informāciju par tālvadības pilotu. Uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta pieteikuma anketa, kas jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu un elektroniski jānosūta CAA.

Nākamajā darba dienā tālvadības pilots savā e-pastā saņems saiti, kur attālināti varēs kārtot teorētisko zināšanu pārbaudi. Atgādinām, ka pārbaudē ir 30 jautājumi, uz kuriem jāatbild 30 minūšu laikā, maksimālais pieļaujamais kļūdu skaits ir trīs. Pēc pārbaudes uzreiz parādīsies rezultāts, vai pārbaudījums ir nokārtots. Ja pārbaude nebūs nokārtota, to atkārtoti varēs kārtot pēc 24 stundām.

Piesakoties teorētisko zināšanu pārbaudei, vienlaikus varēs aizpildīt pieteikumu ilgtermiņa atļaujas saņemšanai, lai veiktu paaugstināta riska lidojumus. Pieteikumā būs jānorāda informācija par bezpilota gaisa kuģi, plānotajām atkāpēm no drona lietošanas pamatprasībām, kā arī cita informācija.

Atgādinām, ka tālvadības pilotam, kurš vēlas veikt paaugstināta riska lidojumus, piemēram, ar sev piederošu dronu, vienlaikus ir jānokārto attiecīgie pārbaudījumi un CAA jāiesniedz iesniegums atļaujas saņemšanai paaugstināta riska lidojumu veikšanai.

Nokārtoti pārbaudījumi, ja nav saņemta CAA izsniegta ilgtermiņa atļauja paaugstināta riska lidojumiem, nedod tiesības atkāpties no Ministru kabineta noteikumos nr. 368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi” noteiktajām pamatprasībām.

Aivis Vincevs
Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”
Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs
Tālr.: 60001672
www.caa.lv
e-pasts: aivis.vincevs@caa.gov.lv

 
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku
Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos
Turpinās zvejas laivu pārbaudes visā piekrastē