Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

No 22 dīzeļvilcieniem šobrīd tikai 19 ir pieejami pasažieru pārvadājumiem

Pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā tika bojāts viens no AS “Pasažieru vilciens” dīzeļvilcieniem, šobrīd pasažieru pārvadājumiem ir pieejami tikai 19 dīzeļvilcieni un maksimumstundās nav pieejami rezerves sastāvi.

No 22 dīzeļvilcieniem, kuri ir “Pasažieru vilciena” rīcībā, plānveida remontā pastāvīgi atrodas viens sastāvs. Vēl viens dīzeļvilciens bija iesaistīts sestdien, 4. aprīlī, notikušajā ceļu satiksmes negadījumā, kā rezultātā tika bojāts dīzeļvilciena motorvagons un vilciens šobrīd nav ekspluatējams. Savukārt viens DR1A modeļa dīzeļvilciens ar Krievijas ražotāja PAO “Zvezda” dzinēju no pirmdienas, 6. aprīļa, ir atstādināts no ekspluatācijas dzinēja bojājuma dēļ. Šo vilcienu pašlaik nav iespējams remontēt, jo šobrīd nav pieejamas dīzeļdzinēja remontam nepieciešamās rezerves daļas. Tomēr AS “Pasažieru vilciens” meklē risinājumus, lai pēc iespējas drīzāk šo dīzeļvilcienu varētu atgriezt ekspluatācijā.

Ārkārtējās situācijas laikā, kad pasažieru skaits ir ievērojami samazinājies, pasažieri būtiskas izmaiņas nejutīs, taču, atgriežoties ierastajai pasažieru plūsmai, iespējams, atsevišķos reisos samazināsies pasažieru komforts, jo visiem braucējiem netiks nodrošinātas sēdvietas.

AS “Pasažieru vilciens” arī turpmāk nodrošinās pasažieru pārvadājumus visos reisos, taču ierastos apstākļos darba dienu rītos un vakaros, kā arī svētku dienās, kad reisos tiek norīkoti visvairāk vilcienu, dīzeļvilcienu parkā nebūs rezerves sastāvu, kurus norīkot gadījumos, kad kāds no vilcieniem kādu iemeslu dēļ nevar turpināt ceļu.

Turklāt arvien samazinoties “Pasažieru vilciena” rīcībā esošajam ritošajam sastāvam, tādu reisu, kuros būsim spiesti norīkot īsākus sastāvus ar mazāku sēdvietu skaitu, kļūs arvien vairāk. Uzņēmums ir gatavs jau drīzumā uzsākt iepirkuma procedūru 7 jaunu dīzeļvilcienu iegādei, lai pēc iespējas ātrāk saņemtu jaunus vilcienus pasažieru pārvadājumiem.

Par AS “Pasažieru vilciens”

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Tālr: 29467009;

 
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku
Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos
Turpinās zvejas laivu pārbaudes visā piekrastē