Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Bulgārijā ieviesta ceļu nodeva kravas transportlīdzekļiem

No 2020. gada 1. marta transportlīdzekļiem, kuru kopējā tehniski pieļaujamā maksimālā masa pārsniedz 3,5 tonnas un kuri Bulgārijā pārvietojas pa maksas ceļiem, ir jāmaksā nodeva par šo ceļu izmantošanu. Nodeva aizvieto smago transportlīdzekļu un autobusu elektronisko vinjeti. Nodeva par vienu kilometru tiek piemērota atbilstoši transportlīdzekļa kopējai tehniski pieļaujamai maksimālajai masai, tā emisiju klasei un ceļa kategorijai, informē Bulgārijas atbildīgās institūcijas.

Ja transportlīdzeklis ir aprīkots ar GPS iekārtu un īpašnieks vēlas, lai tā tiktu izmantota nodevu iekasēšanai, jāpārbauda, vai GPS iekārtas piegādes uzņēmumam ir līgums ar pakalpojuma nodrošinātāju Bulgārijā. Informāciju par borta ierīču un GPS izsekotāju izmantošanu sniedz Bulgārijas ceļu infrastruktūras aģentūras (RIA) partneri - Nacionālie Nodevu pakalpojumu sniedzēji. Informācija par uzņēmumiem, kuriem ir līgumi ar RIA, atrodama tīmekļa vietnē www.bgtoll.bg.

Ir iespēja arī iegādāties tā dēvētās maršruta caurlaides, kas ir priekšapmaksas pakalpojums, kurā tiek izvēlēts maršruta sākuma un beigu punkts un ne vairāk kā četri starppunkti. Caurlaide var tikt aktivizēta līdz plkst. 23:59 nākamajā dienā pēc pirkuma veikšanas, ja lietotājs nav reģistrēts sistēmā. Savukārt, ja ir veikta reģistrācija ar e-pasta palīdzību, caurlaidi var aktivizēt jau septiņas dienas iepriekš. Autovadītājam 24 stundu laikā no maršruta caurlaides aktivizēšanas ir jāveic paredzētais maršruts. Maršruta caurlaidi var iegādāties, izmantojot esošos kanālus e-vinješu pārdošanai:

  • valsts nodevas administrācijas tīmekļa vietne www.bgtoll.bg,
  • mobilā lietotne BGTOLL,
  • pašapkalpošanās termināls ar BGTOLL logotipu
  • Bulgārijā esošo 27 reģionālo ceļu administrāciju kasēs
  • tirdzniecības vietās ar BGTOLL logo, kas atrodas galvenajos robežšķērsošanas punktos Kalotinā, Kapitan Andreevo, Kulata, Donavas tilts - Ruse, Donavas tilts - Vidin, Silistra, Stanke Lisickovo un Ilinden.

Paredzēts, ka ceļu nodevas sistēmas darbības pirmajos mēnešos līdzās vietējām borta ierīcēm tiks nodrošināta starptautiski derīgu borta ierīču integrācija, kuras darbojas Eiropas Savienības teritorijā.

Ja transportlīdzeklis pārvietojas maksas ceļu tīklā bez iepriekš iegādātas maršruta caurlaides attiecīgajā posmā vai, ja tas nav aprīkots ar iebūvētu ierīci vai derīgu GPS izsekotāju, vai arī aprīkojums nav ieslēgts vai nepārraida datus reālā laikā, elektroniskā kontroles sistēma konstatēs šo pārkāpumu un tiks piemērots sods.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Komunikācijas daļa

 
Uzsāks tilta pār Svētes upi pārbūvi
LVC: papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros jau uzsākti būvdarbi 9 objektos
Sākas būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena
Sākusies reģionālā ceļa seguma atjaunošana pie Aizputes
Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi