Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

“Pasažieru vilciens” ir izstrādājis scenārijus dīzeļvilcienu ar Zvezda motoru bojājumu vai ekspluatācijas neiespējamības gadījumiem

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, kad nav iespējams turpināt sadarbību ar ASV sankciju sarakstā iekļauto ražotāju Krievijas PAO “Zvezda”, un rezerves daļas septiņu AS “Pasažieru vilciens” dīzeļdzinēja vilcienu remontam no šī ražotāja vairs nav iespējams iegādāties, uzņēmums ir izstrādājis scenārijus, lai turpinātu nodrošināt pasažieru pārvadājumus līdzšinējos apjomos līdz brīdim, kad tiks atrasti alternatīvi piegādātāji un iegādāts jauns ritošais sastāvs.

AS “Pasažieru vilciens” pārvadājumiem šobrīd izmanto kopumā 22 dīzeļvilcienu sastāvus, no kuriem septiņi ir DR1A modeļa dīzeļvilcieni ar Krievijas ražotāja PAO “Zvezda” motoriem. Ņemot vērā, ka šis ražotājs 2019. gadā tika iekļauts ASV sankciju sarakstā, “Pasažieru vilciens” nevar iegādāties dīzeļvilcienu motoru remontdarbiem nepieciešamās rezerves daļas. Tā rezultātā, pastāv iespējamība, ka jau 2020. gada pirmajā pusē vairākus no “Pasažieru vilciena” rīcībā esošajiem sastāviem nevarēs izmantot, uzņēmums būs spiests DR1A sastāvus atstādināt no ekspluatācijas neplānotu dzinēja bojājumu gadījumos. Jāatzīmē, ka jau š.g. 22. janvārī posmā Ludza-Zilupe tika atcelts vilciens DR1A dzinēja bojājuma dēļ.

Saskaņā ar izstrādātajiem scenārijiem arī pēc uzņēmuma rīcībā esošā vilcienu skaita iespējamās samazināšanās pasažieru pārvadājumi tiks veikti līdzšinējā apjomā, taču, iespējams, atsevišķos reisos samazināsies pasažieru komforts, jo visiem braucējiem netiks nodrošinātas sēdvietas.

Tuvākie operatīvie risinājumi, lai pēc iespējas nepieļautu neplānotus dzinēju bojājumus un taupītu dīzeļvilcienu DR1A dzinēju resursus, ir primāri līnijās norīkot sastāvus ar cita veida dzinējiem, t.i., DR1AM un DR1AC vilcienus, bet ar DR1A pasažierus pārvadāt tikai maksimumstundās un izmantot tos kā rezerves sastāvus. Vienlaikus tiek risināts jautājums par sadarbības uzsākšanu ar citiem dzinēju rezerves daļu ražotājiem, kā arī izskatīti vairāki citi varianti DR1A dīzeļvilcienu resursu aizstāšanai.

Taču, neskatoties uz īstermiņa risinājumiem, ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk uzsākt iepirkuma procedūru 3-7 jaunu dīzeļvilcienu iegādei, lai ne vēlāk kā 2022. gadā jaunos vilcienus varētu sākt izmantot pasažieru pārvadājumiem. Vienlaikus saskaņā ar “Pasažieru vilciena” izstrādāto neelektrificēto līniju biznesa modeli paredzēts pakāpeniski - sākot no 2022. gada līdz 2034. gadam - nomainīt un apjoma ziņā palielināt visu šobrīd ekspluatācijā esošo dīzeļvilcienu parku. Tāpat arī, sākot no 2022. gada, tiks saņemti 32 jauni elektrovilcieni, kuri pakāpeniski aizstās pašreizējos.

Par AS “Pasažieru vilciens”

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr: 29467009;

 
Uzsāks tilta pār Svētes upi pārbūvi
LVC: papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros jau uzsākti būvdarbi 9 objektos
Sākas būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena
Sākusies reģionālā ceļa seguma atjaunošana pie Aizputes
Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi