Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

No 1. janvāra AS “Pasažieru vilciens” ir kļuvusi par starptautiskā pārvadājumu tīkla Eurail Group dalībnieci

Pēc “Pasažieru vilciena” pievienošanās Eurail Group pārvadājumu tīklam tie ārvalstu pasažieri, kuri ir iegādājušies Eurail Group izdotās caurlaides, ar vilcienu varēs apceļot kopumā 33 Eiropas valstis, tai skaitā Latviju. Svarīgākā Eurail Group caurlaides priekšrocība ir elastīga piekļuve lielākajai daļai vilcienu Eiropā - atšķirībā no tradicionālās vilciena biļetes ar Eurail Group caurlaidi var braukt jebkurā maršrutā jebkurā laikā.

Latvija līdz šim bija viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kas nebija atrodama Eurail Group dzelzceļu pārvadājumu kartē, tādēļ AS “Pasažieru vilciens” 2018. gada nogalē uzsāka aktīvu darbu, lai līdz 2020. gadam kļūtu par Eurail Group partneri. Tādējādi tiek izmantota vēl viena iespēja piesaistīt vairāk vilciena pasažieru no ārvalstīm, kā arī popularizēta Latvija kā tūrisma galamērķis.

Vienlaikus, pievienojoties Eurail Group, turpmāk arī Latvijā būs iespējams realizēt projektu “Discover EU” - Eiropas Savienības (ES) iniciatīvu, kas dod iespēju 18 gadus veciem jauniešiem apceļot un iepazīt kādu no ES dalībvalstīm, braucot vilcienā. Pievienojoties Eurail Group, cituES dalībvalstu jaunieši savā maršrutā turpmāk varēs iekļaut arī Latviju.

Eurail Group ir vienota platforma, kurā ir iespēja iegādāties tā saucamās caurlaides (passes) ceļošanai pa dažādām Eiropas valstīm, galvenokārt pārvietojoties ar vilcienu. Eurail Group pārvalda un attīsta divus atsevišķus caurlaižu virzienus atkarībā no klienta mītnes valsts – Eurail caurlaides ir paredzētas ārpus Eiropas dzīvojošajiem, bet Interrail – Eiropas rezidentiem. Pasažieris var izvēlēties saviem ceļojuma plāniem atbilstošāko caurlaidi – “Global pass” ir derīga ceļošanai jebkurā dalībvalstī, bet “One country pass” – ceļošanai tikai vienas valsts ietvaros. Plašāka informācija atrodama www.eurail.com un www.interrail.eu.

No š.g. 1. janvāra Eurail un Interrail caurlaide tiek uzskatīta par derīgu ceļošanas dokumentu visos “Pasažieru vilciena” reisos.

Par AS “Pasažieru vilciens”

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr: 29467009.

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad