Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Latvijas bibliotēkas dāvanā saņems 100 pasažieru vilciena vēsturei veltītas grāmatas

Šodien, 2. janvārī, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam pasniedza unikālu grāmatu – “Pasažieru vilciens laiku lokos”. Vēsturnieka Alvila Zauera sarakstītās grāmatas 100 eksemplāri būs pieejami lasītājiem gan Latvijas lielāko pilsētu bibliotēkās, gan pilsētās, kuras ir atrodamas “Pasažieru vilciena” maršrutu shēmā.

Viens dāvināto grāmatu eksemplārs būs Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktā, lai ikviens no Gaismas pils apmeklētājiem var iepazīties ar pasažieru vilciena vēsturi, nozīmīgiem pagrieziena punktiem cilvēku pārvietošanās ikdienā. Grāmatu “Pasažieru vilciens laiku lokos” AS “Pasažieru vilciens” izdeva 2019. gada izskaņā.

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: “Vilcieni jau vairāk nekā 100 gadu ir neatņemama ikdienas gaitu sastāvdaļa daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Neskatoties ne uz automašīnu, ne aviācijas un citu transporta veidu attīstību mūsdienās, pasažieru vilciens nav un nevar būt aizvietojams tā precizitātes, drošības un ērtuma dēļ. Mūsu uzņēmuma lielākais veikums aizvadītājā 2019. gadā bija līguma parakstīšana par 32 jaunu elektrovilcienu piegādi, nupat ir iezīmēts arī tālākais virziens mūsu dīzeļvilcienu pakāpeniskai nomaiņai. Tas nozīmē jauna laikmeta sākumu un vilcienu satiksmes drīzu renesansi – mūsdienīgs ritošais sastāvs ir svarīgs priekšnosacījums, lai pakalpojums būtu pieprasīts un arvien vairāk iedzīvotāju par savu transporta veidu sauktu tieši vilcienu. Šī unikālā grāmata ir simboliska – tā ļauj atskatīties uz nozares attīstības pirmsākumiem Latvijā un vienlaikus arī smelties iedvesmu nākamajam pasažieru vilciena vēstures nogrieznim”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks: “Latvijas Nacionālā bibliotēka 2019. gadā atzīmēja 100 gadu jubileju, kas sakrīt ar dāvinātajā grāmatā aplūkoto laika posmu – pasažieru vilciens Latvijā no mūsu valsts pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Turpinot valsts simtgadē iesākto, Tautas grāmatu plauktā turpina krāties bibliotēkas viesu dāvinājumi – tagad starp tām būs atrodama arī šī grāmata, kura ieinteresēs ne tikai vilcienu satiksmes entuziastus, bet noteikti ikvienu, kurš vēlas padziļināt savas zināšanas par vēl vienu mūsu valsts attīstības šķautni”.

Grāmata “Pasažieru vilciens laiku lokos” no 10. janvāra būs nopērkama “Pasažieru vilciena” Klientu apkalpošanas centrā Rīgas Centrālajā stacijā. Par iegādes iespējām var interesēties arī uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļā.

Par AS “Pasažieru vilciens”

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. Eirobarometrs 2018. gada iedzīvotāju aptauja liecina, ka Pasažieru vilciens precizitāte un uzticamība ir augstākā Eiropā.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Tālr: 29467009;

 
Pabeigti ceļa seguma atjaunošanas darbi pie Kuldīgas
Arī 2020.gada jūnijā stabili aug pakalpojumu pieprasījums Latvijas Pasta pakomātu tīklā
Izsludināts konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu četrās maršrutu tīkla daļās
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”