Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Konkursa "Gribu būt mobils " fināls jau klāt!

Jauniešiem, kuri vēlas nomainīt savu velosipēdu un uzsākt braukt ar mopēdu, CSDD piedāvā līdzdarboties konkursā "Gribu būt mobils". Skolēni ne vien atbild uz satiksmes drošības jautājumiem, bet ir arī satiksmes drošības vēstneši un skaidro šos jautājumus vienaudžiem skolā vai pilsētā. Šobrīd konkursa finālisti jau gatavojas pavasara sezonai un piedāvās savas kampaņas par to, kā savā starpā ceļu satiksmē droši sadzīvot velosipēdistiem un gājējiem.

Jau divpadsmit gadus konkurss aizrauj 6.-8. klašu skolēnus un šajā gadā tas pulcēja ap 500 komandām (4 – 5 skolēni komandā). Rīgas Motormuzejā 6. martā konkursa finālā tiksies 2018./2019. mācību gada satiksmes noteikumus zinošākie jaunieši no Mālpils, Lielvārdes, Strautiņiem, Pāles, Kuldīgas, Brocēniem un Ērģemes.

Topošajiem mopēdu vadītājiem konkursa uzdevumi un testi sniedz sistemātiskas satiksmes drošības zināšanas un palīdz gatavoties mopēdu vadītāju kategorijas kvalifikācijas eksāmeniem.

Jau konkursa neklātienes kārtā internetā skolēni pārbaudīja savas zināšanas, lai izprastu kā veidojas satiksmes situācijas, kā tās risinās un kur piezogas bīstamības faktors. Tiesības tālāk piedalīties klātienes pusfinālos izcīnīja septiņdesmit komandas - katra reģiona desmit labākās. Lai arī ceļu satiksmē mēs darbojamies visi kopā, tomēr ļoti svarīga ir katra dalībnieka individuālā rīcība un attieksme. Tā pusfināla jautājumus dalībnieki atbildēja individuāli planšetdatora ekrānā, jo mūsdienu tehnoloģijas paver jaunas iespējas. Kā vienmēr, dzīva pieredzes apmaiņa izraisījās, prezentējot skolēnu sagatavotos mājas darbus. Komandas gada sākumā savās skolās veidojušas kampaņas un diskusijas par drošības jostu lietošanu transporta līdzekļos. Jauniešu atziņa – lidmašīnā pasažieri vienmēr piesprādzējas, tā tam jābūt arī mašīnās un autobusos!

Konkursa "Gribu būt mobils" pusfinālos tikās septiņdesmit komandas, bet finālā iekļuva septiņas pašas labākās komandas. Tās ir:

Komanda

Skola

Konsultējošā skolotāja

Rezervisti

Mālpils novada vidusskola

Valda

Zviedre

Smurfi

Lielvārdes pamatskola

Santa

Mežvēvere

Strauti-1

Strautiņu pamatskola

Tija

Āboliņa

PRO meitenes

Pāles pamatskola

Dace

Bērziņa

Kuldīgas piecīši

V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola

Līga

Zeidaka

Ašie motobraucēji

Brocēnu vidusskola

Anete

Milta

Jautrie pūčulēni

Ērģemes pamatskola

Agija

Reiniece

Konkursa „Gribu būt mobils” fināla uzvarētājkomanda saņems balvā 1500 EUR dāvanu karti izglītojošam ceļojumam. Arī fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojuma dāvanu karti, lai uzzinātu un iepazīt ko jaunu un neapgūtu.

Fināla sacensības notiks 06.03.2019 Rīgas Motormuzejā plkst. 12.00

Aicinām Jūs piedalīties pasākumā un savu dalību lūgums iepriekš apstiprināt pa e-pastu pr@csdd.gov.lv, lai varam Jums nodrošināt ieejas karti Motormuzejā.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja kopā ar 2019. gada konkursa „Gribu būt mobils” labākajām komandām pārbaudīt savas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas.

Jūs sagaida konkursa “Gribu būt mobils” fināla dalībnieku sagatavotie mājas darbi - komandas piedāvās savas kampaņas par to, kā savā starpā ceļu satiksmē droši sadzīvo velosipēdisti un gājēji

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa
Tālrunis: 67025730
E-pasts: csdd@csdd.gov.lv
Mājas lapa: www.csdd.lv
Twitter: @csdd_lv

 
Uzsāks tilta pār Svētes upi pārbūvi
LVC: papildu 75 miljonu eiro finansējuma ietvaros jau uzsākti būvdarbi 9 objektos
Sākas būvdarbi uz autoceļa Valka–Rūjiena
Sākusies reģionālā ceļa seguma atjaunošana pie Aizputes
Uz autoceļa Līksna–Kalupe sākušies seguma atjaunošanas būvdarbi