Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pirmo reizi notiek konkursa Enkurs reģionālās atlases kārtas

Jūrniecības nozares konkurss vidusskolēniem Enkurs tiek rīkots jau 13. gadu, taču šogad pirmo reizi norisinās konkursa reģionālās atlases kārtas Rēzeknē, Bauskā un Liepājā.


Reģionālā kārta Rēzeknē notika 9. februārī, Rēzeknes 5. vidusskolā un Rēzeknes pašvaldības peldbaseinā, tur spēkiem mērojās vidusskolēni no Vidzemes un Latgales. Bauskā 16. februārī sacentās komandas no Rīgas, Bauskas, Jelgavas un Tukuma, konkurss norisinājās Bauskas valsts ģimnāzijā, Bauskas Sporta centrā un pilsētas peldbaseinā. Liepājā pirmo reizi Enkura atlases kārta plānota 2. martā – Liepājas Jūras koledžā un Liepājas kompleksās sporta skolas baseinā, kur tiksies Kurzemes reģiona enkurieši.

Baseinos konkursa dalībnieki – daudzi no viņiem pirmo reizi – sacenšas peldēšanā hidrotērpos, iekļūšanā glābšanas plostos, kā arī peldēšanā “sakabē”. Atlases kārtu laikā skolēni mērojās spēkiem arī sviedlīnes mešanā un virves vilkšanā, demonstrē savas zināšanas ģeogrāfijā un jūrniecības signālkarogu lietošanā, kā arī iemēģina roku kuģu vadīšanā, izmantojot Novikontas Jūras koledžas un Liepājas Jūras koledžas kuģu vadības trenažierus.

Rēzeknē pirmo vietu izcīnīja Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas komanda, otrie palika mājinieki – Rēzeknes 5. vidusskola, bet trešajā vietā Madonas valsts ģimnāzija.Savukārt Bauskā uzvarēja Bauskas valsts ģimnāzijas skolēni, aiz sevis atstājot Jelgavas valsts ģimnāziju un Rīgas Ķengaraga vidusskolu.Trim reģionālajā atlases kārtām sekos trīs pusfināli Rīgā – Novikontas Jūras koledžā 23.martā, jūrnieku mācību centrā LAPA 6.aprīlī un Rīgas brīvostā 13.aprīlī, kā arī fināls Latvijas Jūras akadēmijā 27.aprīlī.

 
Francijas dabasgāzes uzņēmums un Lilles pašvaldība atzinīgi novērtē LDz koncernā īstenoto duālās piedziņas lokomotīves projektu
Gandrīz 200 valstu konkurencē Latvijas Pasta Eksprespasta kurjeru serviss atzīts par labāko pasaulē
Francijas dabasgāzes uzņēmums iepazīsies ar LDz un SIA “DiGAS” duālās piedziņas lokomotīves projektu
Autoceļu uzturētājs uz grants autoceļiem greiderēšanu veicis vairāk kā 5000 km apjomā
Uz Vidzemes šosejas atsākušies Kaķupītes caurtekas būvdarbi