Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Līdz decembra vidum par miljonu pieaudzis Latvijas Pastā ienākošo starptautisko sīkpaku skaits

Latvijas Pastā apstrādāto starptautisko ienākošo sīkpaku skaits no 2018.gada janvāra līdz decembra vidum salīdzinājumā ar analogu periodu 2017.gadā pieaudzis par vienu miljonu vienību un patlaban sasniedz 8,5 miljonus vienību. Lielāko šo sūtījumu īpatsvaru veido sīkpakas no dažādām ārvalstu interneta tirdzniecības platformām, pamatā Āzijas valstu e-komercijas veikaliem, un šo sūtījumu apjoms ik gadu palielinās.

2017.gadā kopumā Latvijas Pastā tika apstrādāti nedaudz vairāk nekā astoņi miljoni starptautisko ienākošo sīkpaku, bet 2018.gadā šis apjoms būtiski pārsniegts jau līdz decembra vidum. Aktīvākajā dāvanu sūtīšanas un saņemšanas periodā, decembrī, divu nedēļu laikā Latvijas Pastā apstrādāti jau 500000 sīkpaku no ārvalstīm, bet kopējais šajā periodā apstrādāto visa veida ienākošo un nosūtīto sūtījumu skaits pārsniedz 1,1 miljonu vienību.

Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikumi pamatā tiek sūtīti Latvijas teritorijas robežās, savukārt saziņā ar ārvalstīm visvairāk vēstuļu korespondences sūtījumu ceļo uz un no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas.

Gada noslogotākajā periodā papildu darbinieki strādā gan Latvijas Pasta sūtījumu apstrādes un šķirošanas kompleksā, gan pasta nodaļās, turklāt vairākiem desmitiem pasta nodaļu 20., 21. un 22.decembrī pagarināts darbalaiks, nodrošinot maksimāli daudz sūtījumu izsniegšanu pirms Ziemassvētkiem.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:

Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja

Tālr.: +371 67608505 | Mob.: +371 26628729

E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts| facebook.com/latvijas.pasts| instagram.com/latvijas_pasts

 
Atsākas ceļa pārbūve no Tīnūžiem līdz Ikšķilei
airBaltic Pilotu akadēmija atsāk praktiskās apmācības
Sākušies būvdarbi uz ceļa Jelgava–Auce
Sāk pārbūvēt tiltu pār Feimanku uz autoceļa Līvāni–Preiļi
Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbos ieguldīti 21,8 milj. eiro