Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pieaugošas Ķīnas kravu plūsmas apstākļos pieaug iespējas intensīvāk izmantot Latvijas tranzīta koridoru

Šonedēļ Ķīnā, Šeņžeņā norisinās 13. Ķīnas Starptautiskais loģistikas un transporta gadatirgus (China International Logistics and Transportation Fair, CILF 2018), kurā piedalās arī Latvijas transporta un loģistikas sektora dalībnieki.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) prezidentam Edvīnam Bērziņam šīs izstādes ietvaros jau otro gadu pēc kārtas bija gods kopā ar Šeņžeņas vadību piedalīties oficiālajā CILF 2018 atklāšanā, kā arī piedalīties 3. Jūras un dzelzceļa transporta un pārrobežu pārvadājumu samitā, iepazīstinot tā dalībniekus ar Latvijas iespējām starptautisko kravu pārvadājumu nodrošināšanā.

E.Bērziņš uzsver, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada izstādi un tās ietvaros notiekošajiem pasākumiem šogad samita ietvaros valstu pārstāvji ne tikai iepazīstinājuši ar savām iespējām, bet aktīvi diskutējuši par integrētiem sadarbības modeļiem: “Eksperti no dažādām valstīm un uzņēmumiem norāda, ka kravu apjoms no Ķīnas uz Eiropu un atpakaļ turpina pieaugt un jau drīzā nākotnē varētu četrkāršoties. Runa ir par 1 miljona TEU pārvadājumiem gadā. Taču to nav iespējams paveikt, izmantojot tikai esošos koridorus. Līdz ar to Latvijai ir jāparāda savas iespējas lai viens no attīstāmajiem koridoriem vestu caur mūsu valsti.”

Samita ietvaros arī daudz ticis diskutēts par to, ka līdzšinējos Eiropas un Āzijas nosacīti atsevišķos koridorus būtu jāapvieno, lai gūtu maksimālu efektu no pārvadājumu laika un izmaksu viedokļa.

Līdzās LDz un “LDz Loģistikas” vadībai izstādē CILF 2018 piedalās arī citi Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvji, pozicionējot Latvijas kopējo piedāvājumu stendā “VIALATVIA”.

Izstādes ietvaros Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem ciešā sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem no Ķīnas, Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas ir iespēja parādīt Ķīnas tirgum mūsu valsts transporta un loģistikas pakalpojumu pieejamību un kvalitāti un Latvijas tranzīta koridora priekšrocības Eirāzijas kravu pārvadājumos.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

VAS “Latvijas dzelzceļš”
Korporatīvās komunikācijas daļa
Tālr.: 67233797, 67232873, 67234567
e-pasts: pr@ldz.lv
www.ldz.lv

 
Valsts svētku brīvdienās būs izmaiņas aptuveni 400 reģionālo autobusu maršrutu
Lidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centruLidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centru
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas
Latvijas jaunie automodelisti sacentīsies par Rīgas Motormuzeja kausu.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos brauc bez maksas