Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts organizē pastkaršu sūtītāju tikšanos

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts organizē pastkaršu sūtītāju tikšanos

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts organizē tradicionālo Latvijas pastkaršu sūtītāju un starptautiskās Postcrossing kustības dalībnieku tikšanos, kurā plānots iepazīstināt ar vienu no zināmākajiem Latvijas fotogrāfiem Jāni Deinatu, ar kuru sadarbojoties tapusi Latvijas Pasta simtgades grāmata 100 pasta pieturu. Tikšanās laikā postkroseri varēs nosūtīt pastkartes ar J.Deinata fotogrāfiju attēliem. Pasākums notiks 2018.gada 5.oktobrī plkst.15 NicePlace Telpa K.Barona ielā 21a (iekšpagalmā), Rīgā.

Pasaules pasta dienu 9.oktobrī atzīmē visās Pasaules Pasta savienības (Universal Postal Union) 192 dalībvalstīs – arī Latvijā. Šī diena noteikta 1969.gada Pasaules Pasta kongresā Tokijā, lai atzīmētu Pasaules Pasta savienības dibināšanas gadadienu 1874.gadā. Nozares svētki tiek svinēti ar mērķi veidot izpratni par pasta lomu cilvēku un uzņēmumu ikdienas dzīvē, kā arī tā ieguldījumu pasaules sociālajā un ekonomiskajā attīstībā.

Latvijas Pasts tradicionāli šajā periodā pulcē pastkaršu sūtīšanas entuziastus, popularizējot pastkaršu sūtīšanu, īpaši piesaistot jauniešu un kolekcionāru uzmanību un veicinot pastkaršu sūtīšanas izplatību, kā arī sīkāk iepazīstinot ar Latvijas Pasta aktualitātēm.

Kā parasti, tikšanās notiks radošā gaisotnē, aicinot piedalīties ikvienu, kam patīk sūtīt un saņemt pastkartes no visas pasaules. Arī šajā tikšanās reizē Latvijas Pasts ir sarūpējis īpaša dizaina pastkartes, kuras ikviens tikšanās dalībnieks varēs nosūtīt bez maksas kādam vēstuļu draugam visā pasaulē.

Pasākuma dalībnieki varēs iepazīties ar talantīgā fotogrāfa J.Deinata stāstījumu par to, kā tapuši fotouzņēmumi Latvijas Pasta grāmatai 100 pasta pieturu, kas ir vizuāls stāsts par simtgades laikā Latvijas ainavā atstātajām pasta industrijas pēdām – pastkastītēm, kas ikvienu viensētu ir sasaistījušas ar iespēju saņemt sūtījumus no visas pasaules.

Dalība starptautiskajā kustībā Postcrossing var padarīt ikviena tās aktīvista pastkastīti par īstiem pārsteigumiem pilnu. Reģistrējoties interneta vietnē www.postcrossing.com un saņemot nezināma adresāta pasta adresi, jaunais lietotājs nosūta pirmo pastkarti. To izdarot, sūtītājs var būt pārliecināts, ka arī pretī saņems vismaz vienu pastkarti no postkrosera, kurš, iespējams, dzīvo pavisam citā pasaules malā. Pēc pastkartes saņemšanas tā jāreģistrē mājas lapā www.postcrossing.com un jālūkojas pēc nākamā pastkaršu drauga.

Starptautiskajā Postcrossing kustībā piedalās vairāk nekā 740 000 cilvēku no vairāk nekā 200 pasaules valstīm. Arī Latvijas iedzīvotāji ir aktīvi postkroseri – viņu skaits šobrīd pārsniedz 3240 cilvēku, kuri nosūtījuši ap 284 330 pastkaršu, tādējādi Latvija ierindojas 27.vietā pasaulē pēc projekta ietvaros nosūtīto pastkaršu skaita.

Pastkaršu sūtītāju entuziasti un globālās Postcrossing kustības dalībnieki Latvijas Pastā tiek pulcēti kopš 2011.gada, un šī būs jau 14.tikšanās reize. Arī Latvijas Pasts ir Postcrossing kustības dalībnieks kopš 2010.gada – daļu no saņemtajām pastkartēm iespējams aplūkot šeit.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā ap 4000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Sīkākai informācijai:

Vineta Danielsone | Vecākā sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: +371 67608504 | Mob.: +371 26722585

E-pasts: pr@pasts.lv; vineta.danielsone@pasts.lv

twitter.com/latvijas_pasts | facebook.com/latvijas.pasts|

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad