Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Jau rīt konferencē “Globālās transporta kustības izaicinājumi” diskutēs, kā tehnoloģisko attīstību izmantot transporta nozares attīstības veicināšanai

Otrdien, 11.septembrī, Rīgā jau piekto gadu norisināsies starptautiskā konference “Globālās transporta kustības izaicinājumi”, kurā nozares līderi spriedīs par Āzijas un Ziemeļeiropas tranzīta savienojumiem, kā arī nozares tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

Šogad konferencē īpaša uzmanība tiks veltīta Āzijas un Ziemeļeiropas tranzīta savienojumiem un Latvijai kā vadošajam loģistikas mezglam šajā savienojumā. Pieredzē par šo tēmu dalīsies Zviedrijas Dzelzceļu operatoru asociācijas vadītājs Bjorns Vesterbergs (Björn Westerberg) un Ziemeļvalstu transporta un loģistikas partnerības sekretariāta direktors Odgeirs Danielsens (Oddgeir Danielsen). Savukārt pēdējos gados būtiski pieaugošajā sadarbības pieredzē ar Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvjiem dalīsies "Belintertrans – Transport-Logistics Center" ģenerāldirektora pirmais vietnieks Aleksandrs Jančevskis.

Ik gadu aktuāls jautājums ir par tehnoloģiskajiem izaicinājumiem tranzīta un transporta nozarē. un kā tas ilgtermiņā ietekmēs nozari. Par šo jautājumu konferencē savas prognozes un novērojumus ieskicēs Lielbritānijas organizācijas "TomorrowToday Global" līdzdibinātājs, futūrists Dīns van Leuvens (Dean van Leeuwen), ASV dzelzceļa nozares eksperts, patlaban Tieslietu departamenta Pretmonopola nodaļas ekonomisko pētījumu direktors un viesprofesors Kijevas Ekonomikas augstskolā prof. Rasels Pitmans (Prof. Russell Pittman) un “Siemens Osakeyhtio” pārstāvis Juha Lehtonens (Juha Lehtonen).

Pirmo reizi konference “Globālās transporta kustības vīzija” tika rīkota pirms četriem gadiem, tiecoties paraudzīties uz nozares attīstību plašāk un ielūkoties vairākus desmitus gadu tālā nākotnē. Šo gadu laikā Rīga un LDz starptautiskā konference ir kļuvusi par nozīmīgu tikšanās vietu transporta un loģistikas nozares ekspertiem un lēmumu pieņēmējiem gan no Eiropas, gan Āzijas valstīm, bet pirmajā konferencē izskanējušās vīzijas un pat fantāzijas par bezpilota transportlīdzekļiem, droniem, kas palīdzēs nogādāt sūtījumus gala adresātiem, un 3D printeriem, kas ļaus izdrukāt saimniecībā vajadzīgas lietas, jau ir kļuvušas par realitāti.

Konference notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā

Tiešraidē var sekot līdzi no plkst. 13.00 ldz.lv

Par mediju dalību konferencē lūdzam sazināties ar VAS “Latvijas dzelzceļš” mediju attiecību vadītāju Māri Ozolu, maris.ozols@ldz.lv, 27895497

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

 
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku
Informācija par tehniskās apskates staciju darba laikiem Vasarsvētkos
Turpinās zvejas laivu pārbaudes visā piekrastē