Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Dokumentus turpmāk varēs parakstīt mobilajā lietotnē eParakstsLV

No 3.septembra viedtālruņu lietotājiem ir pieejama mobilā lietotne dokumentu eParakstīšanai. Lietotne eParakstsLV ir bez maksas un darbojas viedtālruņos ar iOs un Android operētājsistēmām, informē droša elektroniskā paraksta pakalpojuma sniedzējs VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC).

Mobilā lietotne eParakstsLV viedtālrunī nodrošina dokumentu parakstīšanu ar drošu elektronisku parakstu, kā arī jau parakstītu dokumentu pārbaudi. Viedtālrunī iespējams parakstīt jebkura formāta dokumentus. Pēc parakstīšanas tie tiks saglabāti eDOc formātā.

Parakstītu dokumentu no viedtālruņa var nosūtīt adresātam uz e-pastu vai izmantojot viedtālrunī pieejamās saziņas lietotnes, kā arī noglabāt sev ērtākajā datņu apmaiņas servisā. Tāpat parakstītie dokumenti 24 stundas glabāsies eParaksta lietotāja profilā portālāeParaksts.lv.

“Dokumentu parakstīšana viedtālrunī ir nozīmīgākais eParaksta attīstības posms pēc eID kartes ieviešanas. eParaksta būtiskākā priekšrocība ir iespēja parakstīt dokumentus un kārtot darījumus un oficiālo saziņu neatkarīgi no personas atrašanās vietas. Nu tas notiks arī neatkarīgi no personai pieejamajiem eParakstīšanas rīkiem, jo esam izveidojuši ideālu komplektu, kas ļaus personai izvēlēties sev visērtāko vai konkrētajā brīdī pieejamo risinājumu dokumentu parakstīšanai,” uzsver LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Ikvienam ir pieejami trīs eParaksta rīki dokumentu parakstīšanai. Esot birojā vai mājās, persona visbiežāk lietos portālu vai eID karti, savukārt ārpus mājas vai ārzemēs, kur nebūs iespēja izmantot datoru – dokumentu parakstīšanu nodrošinās mobilā lietotne. Jau iepriekš ziņots, ka no 2019.gada eID kartēs bez maksas tiks iekļauts neierobežots eParakstīšanas reižu skaits. Arī lietotņu eParakstsLV un eParaksts mobile lietošana ir bez maksas.

Lai parakstītu dokumentus viedtālrunī, personām nepieciešama gan jaunā mobilā lietotne eParakstsLV, gan mobilā lietotne, kas nodrošina e-Identitātes apliecināšanu darbam portālā eParaksts.lv un citviet - eParaksts mobile. Kā ziņots iepriekš, lai dokumenti, kas parakstīti portālā eParaksts.lv, bet tagad arī mobilajā lietotnē eParakstsLV, atbilstu Eiropas Savienības dalībvalstīs spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, identitāte ir jāapliecina ar atbilstošiem rīkiem – mobilo lietotni eParaksts mobile. Lietotne identitātes apliecināšanai ir bez maksas un tai var pieteikties portālā eParaksts.lv. Pēc līguma parakstīšanas, lietotājs pabeigs reģistrāciju, izveidojot eParaksta paroli un identitātes apliecināšanai nepieciešamo PIN. Izveidoto eParaksta paroli varēs izmantot gan dokumentu parakstīšanai lietotnē eParakstsLV, gan portālā eParaksts.lv. eID kartes lietotāji līgumu par eParaksts mobile lietošanu var noslēgt portālā, parakstoties ar eID karti.

Personas, kas e-Identitāti portālā eParaksts.lv jau apliecina ar mobilo lietotni eParaksts mobile, var vienkārši lejupielādēt lietotni un uzsākt dokumentu eParakstīšanu savā viedtālrunī.

Kā ziņots iepriekš, 2.janvāri darbību uzsāka jauna eParaksts tehnoloģiskā platforma un jauns portāls eParaksts.lv. Mobilo lietotni eParaksts mobile lieto jau vairāk nekā 20000 personu. Apliecināt e-Identitāti ar lietotni eParaksts mobile var portālā eParaksts.lv, Latvija.lv, Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), portālā E-pakalpojumi.lv, Rēķini.lv un citviet.

Kopumā eParaksts šogad lietots vairāk nekā 4 miljonus reižu.

Pašlaik Latvijā ir izsniegtas mazliet vairāk nekā miljons eID kartes. Drošs elektroniskais paraksts iekļauts vairāk nekā 330000 kartēs.

Ja iedzīvotājiem nepieciešama palīdzība uzsākot eParaksta lietošanu, telefoniski konsultāciju var saņemt darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00 zvanot uz tālruni 67108787. Klātienes Klientu apkalpošanas centrs atrodas Rīgā, Pērses ielā 2 (LR Uzņēmumu reģistrs). Darba laiks: https://www.eparaksts.lv/lv/par_mums/Kontakti

Papildu informācijai:

Vineta Sprugaine
Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Tālr.: 29665001
E-pasts: vineta.sprugaine@lvrtc.lv

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/eParaksts

Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad