Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pirmo reizi valsts ceļu tīklā ceļa pamatu stabilizēšanai purvainā posmā tiks izbūvētas kolonnas, to darīs speciālisti no Polijas; aicinām uz mediju dienu būvlaukumā pie Madlienas

Pirmo reizi valsts ceļu tīklā ceļa pamatu stabilizēšanai purvainā posmā tiks izbūvētas kolonnas, to darīs speciālisti no Polijas; aicinām uz mediju dienu būvlaukumā pie Madlienas

Valsts reģionālā autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32) divos posmos no Madlienas līdz Skrīveriem (47,20.-60,29 km un 61,27.-71,27. km) notiek šīs sezonas plašākie ceļa remontdarbi valsts autoceļu tīklā. Ceļa pārbūves gaitā posmā no 49,50.-50,00. km atklātas vājas nestspējas gruntis– purva posms ar kūdras slāni 10 metru dziļumā. Tas atklājās papildu izpētē, ko veica AS Ceļuprojekts, projektētājs arī ieteica iespējamos risinājumus grunts stabilizācijai.

Lai stabilizētu šo grunti, valsts ceļu tīklā pirmo reizi tiks pielietota kombinēto kolonnu un pāļu kolonnu izbūves metode. Tiks izbūvētas 30 cm platas un līdz 6 m garas betona kolonnas, virs tām – 60 cm platas līdz 2 m garas grants/šķembu kolonnas. Kopumā plānots izbūvēt 952 kolonnas, kuras tiks izkārtotas 2,5 x 2,0 m režģī. Lai veiktu šo darbu, Latvijā ieradusies speciālistu komanda no Polijas uzņēmuma Menard Polska ar nepieciešamo aprīkojumu.

Trešdien, 22. augustā aicinām medijus apmeklēt būvlaukumu, kurā pirmo reizi Latvijā tiks pielietota šāda būvniecības metode un iepazīties ar būvdarbu gaitu. Par būvdarbu specifiku medijus uz vietas informēs VAS Latvijas Valsts ceļi Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš, projektētāju, kā arī būvnieku AS A.C.B. un Polijas uzņēmuma Menard Polska pārstāvji. Prezentācija būvlaukumā sāksies plkst. 11.00.

Ņemot vērā to, ka būvdarbi notiek slēgtā ceļa posmā, kā arī sakarā ar darba drošības prasībām, lūdzam mediju pārstāvjus obligāti pieteikties, rakstot uz ieva.niedra@lvceli.lv, vai arī zvanot uz 67028161. Nepieciešamības gadījumā mediju pārstāvjiem tiks nodrošināts transports no Satiksmes ministrijas ēkas Gogoļa ielā 3, izbraukšana no Rīgas plkst. 10.00, ierašanās būvniecības objektā plkst. 11.00, atgriešanās Rīgā provizoriski plkst. 13.00.

Grunts stabilizācija un autoceļa izbūve virs tām iespējama, tikai pilnībā slēdzot satiksmi šajā posmā. Līdz ar to remontdarbu laikā, provizoriski no 20. augusta līdz 24. septembrim, satiksmes autobusi abos virzienos tiks novirzīti pa apbraucamo maršrutu Madliena–a/c Madliena–Lēdmane (V972) līdz pagriezienam uz Zādzeni–Zādzene–a/c Augšlīgatne–Skrīveri (P32).

Par būvdarbiem uz autoceļa Augšlīgatne–Skrīveri (P32)

Posmā no Madlienas līdz pārvadam pār autoceļu Tīnūži–Koknese (P80) (47,20.-60,29. km) pēc pārbūves būs izbūvēta pilnībā jauna autoceļa konstrukcija ar trim asfalta kārtām, uzstādītas drošības barjeras, sakārtota ūdens novades sistēma un sabiedriskā transporta pieturvietas, pārbūvēti tilti pār Ogri un Lobi. Šos būvdarbus veic ASA.C.B., to līgumcena ir 10,7 miljoni eiro (ar PVN) ar ERAF līdzfinansējumu, būvdarbus plānots pabeigt rudenī.

Uz šī paša autoceļa būvdarbi notiek arī posmā no ceļa Tīnūži–Koknese (P80) līdz Skrīveriem (61,27.-71,27. km). Arī šim posmam būvē jaunu salturīgo slāni, šķembu pamatu un ieklās trīs asfalta kārtas. Turklāt Skrīveros izbūvēs lietus ūdens kanalizāciju un drenāžu, ierīkos ceļa apgaismojumu un pārbūvēs elektrotīklus, kā arī tilta pār Maizīti vietā izbūvēs tērauda caurteku. Šos būvdarbus veic SIAStrabag, un to līgumcena ir deviņi miljoni eiro (ar PVN) ar ERAF līdzfinansējumu, tos pabeigs nākamā gada vasarā.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku