Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pirmajā pusgadā par 4% pieaudzis AS “Pasažieru vilciens” pārvadāto pasažieru skaits

2018. gada 1. pusgadā AS „Pasažieru vilciens” pakalpojumus izmantojuši 8.63 miljoni pasažieru, kas ir par aptuveni 4% vairāk nekā līdzvērtīgā laika posmā 2017. gadā. Tas skaidrojams ar dažādām AS “Pasažieru vilciens” pēdējā laikā veiktajām aktivitātēm un realizētiem stratēģiskajiem projektiem, tai skaitā zonu tarifa ieviešanu, dīzeļvilcienu modernizāciju, piedāvāto iespēju pasažieriem iegādāties vilcienu biļetes internetā un mobilajā lietotnē, kā arī labvēlīgiem laikapstākļiem gada otrajā ceturksnī.

AS “Pasažieru vilciens” biļešu tirdzniecības sistēma š.g. jūnijā reģistrēja 500 tūkstošo e-biļeti. Šobrīd jau gandrīz 5% pasažieru braukšanas biļeti izvēlas iegādāties elektroniski, uzņēmuma mājaslapā internetā vai mobilajā lietotnē.

Joprojām saglabājusies ļoti augsta vilcienu precizitāte, no 41 335 veiktajiem reisiem 99.23% šī gada pirmajā pusgadā ir izpildīti savlaicīgi.

Kopējie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības 2018. gada 1. pusgadā bija 9.43 miljoni eiro, kas ir par aptuveni 5% EUR vairāk nekā 2017. gada 1. pusgadā, kad ieņēmumi bija 8.96 miljoni eiro.

Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

Sabiedrība 2015. gada septembrī sāka jaunu elektrovilcienu iepirkumu, un tā otrajā kārtā dalību turpina 4 pretendenti - PATENTES TALGO S.L, Stadler Polska Sp. z.o.o., Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. un ŠKODA VAGONKA a.s. Šobrīd ir noslēgusies tehnisko piedāvājumu izskatīšana un pārrunas par līguma noteikumiem. 2018. gada augusta sākumā visi četri pretendenti iesniedza savus finanšu piedāvājumus elektrovilcienu piegādei, un šobrīd notiek finanšu piedāvājumu izvērtēšana. AS “Pasažieru vilciens” mērķis ir noslēgt līgumu par elektrovilcienu piegādi 2018. gada laikā. Līdztekus jauno elektrovilcienu iepirkumam norit darbs ar starptautiskajām finanšu institūcijām, lai nodrošinātu finansējuma piesaisti elektrovilcienu iegādei. Vienlaikus tiek strādāts ar Valsts kasi un vietējām bankām, lai varētu piesaistīt pēc iespējas izdevīgāku finansējumu elektrovilcienu iegādei.

Pārskats par AS “Pasažieru vilciens” darbību 2018. gada I pusgadā aplūkojams šeit.

Par PV

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: 29467009
E-pasts: agnese.licite@pv.lv

 
Uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem visā Latvijas teritorijā šodien var veidoties bīstami braukšanas apstākļi; autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem
Autovadītāju ievērībai: sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu;strādā 134 ziemas tehnikas vienības
airBaltic 2018. gadā pārvadājis rekordlielu pasažieru skaitu – 4,1 miljonu
Latvijas Pasts izdod 2019.gada pirmās pastmarkas – ar Aizputes, Rucavas un Tukuma novada ģerboņiem
Karolis Sankovskis kļūst par RB Rail AS Padomes priekšsēdētāju