Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Ostas valsts kontroles kampaņa par gaisa piesārņojuma novēršanu

1.septembrī sāksies Parīzes saprašanās memoranda par ostas valsts kontroli (PMoU) koncentrētās kontroles inspekciju kampaņa. Šogad kampaņas laikā, ostas valsts kontroles ietvaros, galvenā uzmanība tiks pievērsta gaisa piesārņojuma no kuģiem novēršanai, saskaņā ar MARPOL konvencijas VI pielikuma prasībām.

Koncentrētās kampaņas PMoU dalībvalstīs notiek katru rudeni, katru gadu pievēršot uzmanību kādai no aktuālākajām kuģošanas drošības problēmām. Visās dalībvalstīs pārbaudes notiek atbilstoši starptautiskajiem standartiem un vienādai, iepriekš saskaņotai metodikai. Vienlaicīgi šādas kampaņas notiek arī Tokijas saprašanās memoranda par ostas valsts kontroli (TMoU) valstīs.

Latvijā koncentrētās ostas valsts kontroles inspekciju kampaņas pārbaudes veiks Latvijas Jūras administrācijas Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori. Gatavojoties kampaņai, inspektoriem tiek organizētas īpašas apmācības. Bez tam tiek veikts darbs ar Latvijas karoga kuģu īpašniekiem, lai palīdzētu sagatavot Latvijas kuģos pārbaudēm ārvalstu ostās.

Ostas valsts kontroles inspektori kampaņas laikā pastiprinātu uzmanību pievērsīs tam, vai uz kuģiem esošās gaisa piesārņojuma novēršanas iekārtas un aprīkojums ir sertificēti un atbilst visām prasībām, tiek pareizi uzturēti un ekspluatēti, kā arī, vai kuģa kapteinis un apkalpe pārzina un ievēro MARPOL VI pielikuma prasības.

PMoU ģenerālsekretāra Richard Schiferli un TMoU sekretāra Hideo Kubota preses relīzē uzsvērts, ka gaisa piesārņojums no kuģiem veicina vispārējās gaisa kvalitātes problēmas daudzās teritorijās, kā arī ietekmē dabisko vidi. Piesārņojums ar sēru un slāpekļa oksīdiem veicina skābo lietu, palielina eitrofikāciju un samazina gaisa kvalitāti. Koncentrētās kampaņas galvenie mērķi ir izvērtēt, cik lielā mērā MARPOL VI pielikuma prasības tiek ievērotas, veicināt kuģu īpašnieku un apkalpju izpratni par gaisa piesārņojuma novēršanu, uzsvērt ostas valsts kontroles veicēju atbildību par MARPOL VI pielikuma prasību ievērošanu, tā uzlabojot atbilstības līmeni un arī nodrošinot vienlīdzīgus konkurences apstākļus.

Kampaņa turpināsies līdz 30.novembrim, un plānots, ka tās laikā PMoU un TMoU valstīs tiks veiktas vismaz 10 000 pārbaudes. To rezultātus apkopos un analizēs, lai sagatavotu rekomendācijas iesniegšanai Starptautiskajā Jūrniecības organizācijā (IMO).

Sarma Kočāne,
VAS Latvijas Jūras administrācija
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 26454516, 67062125.

 
Vadītājiem turpmāk var nebūt līdzi reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība
Ceļa Jelgava–Iecava posmā Jelgavas līdz Salgales pagastam šonedēļ klāj asfaltu; satiksme var būt īpaši palēnināta
Ogrē uzsākta gājēju tuneļa būvniecība, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu
Jaunākā Latvijas autobūves sērijas pastmarka vēsta par ugunsdzēsēju eleganto automobili Ford-Vairogs V8 (81C)
No Mūrmuižas līdz Elejai atjaunos reģionālā ceļa segumu