Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Piektdien vilcienu kustība tika kavēta nepārvaramas varas dēļ

Piektdienas pēcpusdienā laikapstākļu radīto seku dēļ tika būtiski traucēta vilcienu kustība Tukuma virzienā un ietekmēta vilcienu kustība arī citos elektrovilcienu virzienos. Atbildīgie dienesti operatīvi veica pasākumus, lai novērstu bojājumus un pēc iespējas ātrāk atjaunotu vilcienu satiksmi.

Piektdien, 10. augustā, ap plkst. 14:30 Priedaines dzelzceļa stacijas apkaimē vēja brāzmas nogāza koku, bojājot dzelzceļa infrastruktūru un turpināt vilcienu kustību šajā maršrutā nebija iespējams. Nekavējoties tika uzsākti bojājumu novēršanas darbi, taču sākotnēji plānotās avārijas seku likvidēšanai nepieciešamā laika prognozes izrādījās pārāk optimistiskas, jo kritušais koks ne tikai traucēja vilcienu kustību, tam krītot, tika bojāts arī kontakttīkls.

Līdz bojājumu novēršanai Tukuma virzienā pilnībā vai daļēji tika atcelti pieci vilcienu reisi, tika ietekmēts arī viens saistītais maršruts un tika atcelts viens vilciens Lielvārdes virzienā. Skultes virzienā vilcieni kursēja pēc saraksta, bet Jelgavas un Aizkraukles virzienā saistīto vilcienu reisu kavējumi bija no 10 līdz 42 minūtēm.

Pateicoties VAS “Latvijas Dzelzceļš” darbinieku profesionālai rīcībai, infrastruktūras bojājumi pilnībā tika novērsti ap 17:35 un vilcienu satiksme atjaunoja pilnvērtīgu kustību.

Neatkarīgi no iemesliem, kuru rezultātā tiek ietekmēta vilcienu satiksme, arī nestandarta situācijās AS “Pasažieru vilciens” cenšas nodrošināt saviem pasažieriem iespējami labāko pakalpojumu kvalitāti. Šī situācija, kas radās nelabvēlīgu laika apstākļu seku dēļ, ir uzskatāma par nepārvaramas varas jeb force majeure apstākļiem. AS “Pasažieru vilciens” tiem klientiem, kuri atcelto un kavēto vilcienu dēļ kavēja savienojošos reisus ar citiem transporta veidiem, tai skaitā lidmašīnām, tika nodrošināti taksometru pakalpojumi.

Atvainojamies visiem pasažieriem par sagādātajām neērtībām. Nenotikušo braucienu biļetes var nodot AS "Pasažieru vilciens" biļešu kasēs vai klientu apkalpošanas centrā, Rīgas dzelzceļa stacijā.

Savukārt sestdien un svētdien spēcīgais vējš, kas nodarīja būtiskus postījumus visa Latvijā, vilcienu kustību nekavēja. Tas vēl reizi apliecina, ka piektdienas notikumi ir nepatīkamu apstākļu sakritības sekas. Kopā ar kolēģiem no VAS “Latvijas Dzelzceļš” turpināsim strādāt, lai pēc iespējas mazinātu šādu starpgadījumu iespējamību.

Par PV

Uzņēmums ir dibināts 2001. gada 2. novembrī. Akciju sabiedrība Pasažieru vilciens ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. AS Pasažieru vilciens ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums.

Papildu informācijai:
Agnese Līcīte
AS „Pasažieru vilciens”
Sabiedrisko attiecību daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: 29467009
E-pasts: agnese.licite@pv.lv

 
Lidostā “Rīga” samazinās gaisa kuģu radītais troksnis
Nākotnes izaicinājumi dzelzceļa nozarē - būt gataviem digitalizācijai, tostarp blokķēžu ieviešanai
airBaltic un Tez Tour Latvija sāks čarterlidojumus uz Ēģipti
Piesakies Jelgavas “Tehniskās apskates naktij”!
Latvijas Pasts sadarbībā ar Mammamuntetiem.lv Tēva dienas festivālā Vērmanes dārzā prezentēs Tēva dienai veltītu pastmarku