Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Tuvojas beigu termiņš jahtu atvieglotai reģistrācijai

1. oktobrī beigsies pārejas periods, kura laikā atvieglotā kārtībā var reģistrēt sporta buru jahtas un buru jahtas bez īpašuma tiesību reģistrācijas.

2017. gada martā tika izveidota jauna, atvieglota reģistrācijas procedūra sporta buru jahtām, kā arī buru jahtām bez īpašuma tiesību reģistrācijas kuģošanai Latvijas Republikas iekšējos ūdeņos. Papildus līdz 2018. gada 1. oktobrim tika noteikts pārejas periods, kura laikā nereģistrētu jahtu valdītāji, noteiktu, tehnisko atbilstību normatīvajiem aktiem apliecinošu, dokumentu vietā, var iesniegt jahtas valdītāja apliecinājumu.

Pārejas perioda termiņš tika noteikts, sadarbojoties Latvijas Jūras administrācijas un Latvijas Zēģelētāju savienības speciālistiem, lai divu burāšanas sezonu laikā, it īpaši to starpsezonā, jahtu valdītāji (lietotāji) varētu piereģistrēt visas līdz šim nereģistrētās, bet ekspluatētās sporta buru jahtas un buru jahtas. Taču līdz šim jahtu valdītāji šo iespēju ir izmantojuši kūtri – laikā no pagājušā gada jūnija līdz šā gada jūlijam Latvijas Kuģu reģistrā ir piereģistrētas tikai viena sporta buru jahta un 18 buru jahtas bez īpašuma tiesību reģistrācijas.

Jāatgādina, ka nereģistrētu buru jahtu, to skaitā sporta buru jahtu, ekspluatācija, ja to maksimālais garums ir lielāks par 2,5 metriem, ir aizliegta.

Informācijas par buru jahtu reģistrācijas kārtību, kā arī reģistrācijas tiesiskajiem aspektiem ir pieejama Latvijas Jūras administrācijas mājaslapas www.lja.lv sadaļā Atpūtas kuģu reģistrācijas kārtība.

Sarma Kočāne,
VAS Latvijas Jūras administrācija
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 26454516, 67062125.

 
Valsts svētku brīvdienās būs izmaiņas aptuveni 400 reģionālo autobusu maršrutu
Lidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centruLidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centru
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas
Latvijas jaunie automodelisti sacentīsies par Rīgas Motormuzeja kausu.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos brauc bez maksas