Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

TV torņa krāsošanas darbu laikā tiek mainīts skatu laukuma darba laiks

Pirmdien, 2.jūlijā tiks uzsākta Zaķusalas TV torņa centrālās daļas pretkorozijas apstrāde un krāsošana. Darbi noritēs no 217m līdz 83m augstumam, kur sešu Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (turpmāk – LVRTC) augstkāpēju komanda veiks krāsojamās virsmas attīrīšanu, gruntēšanu un dekoratīvās virskārtas uzklāšanu 11 000 kvadrātmetrus lielā platībā. Krāsošanas darbu laikā tiek mainīts TV torņa skatu laukuma darba laiks un, sākot no 2.jūnija, apmeklētājiem darba dienās tas būs pieejams no plkst. 16.00 līdz pat plkst. 22.00.

Tehniskās apkopes un uzturēšanas darbi tornī tiek veikti ik gadu, un vasaras sezonā īpaša vērība tiek pievērsta torņu pretkorozijas apstrādei. Pērn, īstenojot ikgadējos torņa tehniskās uzturēšanas darbus, tika veikta torņa antenas daļas pretkorozijas apstrāde. Atsevišķu antenu daļas posmu krāsošana notikusi arī agrāk, bet visa cilindriskās daļas krāsošana reizē notikusi tikai torņa celtniecības laikā. Tāpat arī torņa centrālās daļas pretkorozijas apstrāde un dekoratīvā krāsošana veikta tikai torņa celtniecības laikā. 2004.gadā tika veikta TV torņa trīs balstu (kāju) pretkorozijas apstrāde. Torņa balstu laukuma platība sasniedz 7500 kvadrātmetrus, kas ir vairāk nekā četri hokeja laukumi. Šovasar krāsojamā 1.1 hektārus lielā platība pielīdzināma 25 basketbola laukumu platībai.

Šosezon krāsošanas darbi tiek plānoti līdz pat septembra beigām. To laikā piekļuve TV tornim ir iespējama tikai, izmantojot gājēju tuneli no auto novietnes, bet atrašanās vai pārvietošanās TV torņa pakājē ir stingri aizliegta drošības apsvērumu dēļ.

Drošības apsvērumu dēļ, lai mazinātu apmeklētāju plūsmu, tiek mainīts torņa skatu laukuma darba laiks un, sākot no 2.jūlija līdz pat darbu pabeigšanai, darba dienās apmeklētājiem tas būs pieejams tikai no plkst. 16.00 līdz 22.00. Savukārt brīvdienās skatu laukums būs atvērts apmeklētājiem jau no plkst. 10.00 līdz pat plkst. 22.00.

LVRTC īpašumā ir 28 torņi un masti visā Latvijā un regulāri tiek veikta katra torņa pretkorozijas apstrāde. Ņemot vērā Zaķusalas TV torņa kopējo laukumu – 17963 kvadrātmetri, un sarežģītības pakāpi, tā pretkorozijas apstrāde ilgst vairāku gadu garumā. Tāpat pretkorozijas apstrāde un krāsošana šovasar tiks veikta Cesvaines tornim, kas jau 60 gadus ir neatņemama Cesvaines pilsētvides sastāvdaļa. Cesvaines torņa smaile ir augstākais punkts Baltijā, jo 204m augstais tornis atrodas teju 200m virs jūras līmeņa.

Pretkorozijas apstrādes darbus torņos nevarēs veikt dienās, kad laika apstākļi – vējš, lietus vai migla, nepieļaus augstkāpēju darbu augstumā vai arī laikapstākļi nebūs piemēroti krāsu uzklāšanas tehnoloģiskajam procesam. Tāpēc katru rītu pirms darbu uzsākšanas tiks veikti gaisa un virsmas temperatūras, relatīvā gaisa mitruma un rasas punkta temperatūras mērījumi, tāpat mērījumi tiks veikti arī darbu laikā augstumā.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Sprugaine
Mārketinga daļas vadītāja
VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs
Tālr.: 29665001
E-pasts: vineta.sprugaine@lvrtc.lv

www.eparaksts.lv | www.lvrtc.lv
Seko LVRTC un eParaksts jaunumiem arī:
Facebook: www.facebook.com/eParaksts
Twitter: @eParaksts un @LVRTC_TVtornis

 
“Transavia” uzsāks lidojumus no Rīgas uz Parīzi
Autoceļu Rīga–Ērgļi un Juglas papīrfabrikas ciemats–Ulbroka krustojumā līdz pavasarim saglabāsies ātruma ierobežojums 70 km/h
Atzīmējot 50.Pasaules pasta dienu, Latvijas Pasts organizē pastkaršu sūtīšanas entuziastu tikšanos
Sākas tradicionālā abonēšanas kampaņa – Latvijas Pastā 2020.gadam var abonēt 755 preses izdevumus
Pasažieru komercpārvadājumi ar vieglo automobili: taksometru un “balto numuru” atšķirības