Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Naktī no 18.aprīļā uz 19.aprīli no dzelzceļa stacijas Šestokai Lietuvā caur Latviju uz Igaunijas Paldiski termināli devies pirmais intermodālais kravas vilciens “Amber Train”.

Par vilciena maršruta izveidi šī gada marta sākumā vienošanās tika panākta Rīgā pirmo reizi tiekoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālo dzelzceļu vadībai. Pārvadājot kravas maršrutā Šeštokai-Rīga-Tallina, ir paredzēts savienot trīs Baltijas valstis un radīt jaunas uzņēmējdarbības iespējas kravu pārvadātājiem.

VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš atzīmē: “Projekts “Amber Train” ir lielisks piemērs visu trīs Baltijas valstu sadarbībai, kur mūsu kopējais darbs ir rezultējies reālos kravu pārvadājumos. Mēs ticam, ka mūsu sadarbībai ir liels potenciāls, jo nākotnē plānotā Eiropas platuma dzelzceļa infrastruktūra radīs jaunas iespējas. Taču šodien mēs varam strādāt pašreizējā tīkla ietvaros, un piedāvāt mūsu klientiem ērtus un izdevīgus kravu pārvadājumus.”

Vienlaikus Lietuvas valsts dzelzceļa kompānijas AB “Lietuvos geležinkeliai” ģenerāldirektors Mantas Bartuška atzīmē: „Pirmā “Amber Train” vilciena palaišana ir lielisks piemērs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālo dzelzceļa kompāniju efektīvai sadarbībai. Turklāt tas noticis mēneša laikā kopš tika panākta vienošanās par šāda projekta īstenošanu. Turpmāk kravas no Rietumeiropas Baltijas valstis sasniegs iespējami īsāka laika posmā.”

43 konteineru kravas vilciena sastāvs ceļu sāka Francijā, bet Polijā to savā pārziņā pārņēma AB “Lietuvos geležinkeliai”., kas cauri Šestokai stacijai to nogādāja tālāk uz Latviju. Te kravu savā pārziņā pārņēma LDz meitaskompānija SIA “LDz Cargo”, lai tālāk sadarbībā ar Igaunijas pārvadātāju “EVR Cargo” kravu nogādāt līdz tās maršruta galamērķim – Paldiski terminālim Igaunijā.

“Amber Train” pirmais klients ir Francijas dzelzceļa un multimodālo kravu pārvadājumu kompānija “Forwardis”. Šis uzņēmums pieder Francijas “SNCF Logistics Group”, kas ir viens no vadošajiem kravu pārvadātājiem Eiropā.

Testa vilciena mērķis bija pārbaudīt tehnoloģiskos procesus, laika grafikus, ātrumu starp stacijām, kā arī sasvstarpējo dokumentu un datu apmaiņas efektivitāti starp iesaistītajām pusēm. Pēc tam , kad vilciens būs veiksmīgi sasniedzis galamērķi, visas trīs maršruta izveidē iesaistītās puses tiksies Viļņā, lai apspriestu testa brauciena rezultātus un vienotos par tehnoloģiskajiem un ekonomiskajiem nosacījumiem.

“Amber Train” ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālo dzelzceļa uzņēmumu un Igaunijas “EVR Cargo” kopīgs projekts. Par tā izveidi vienošanās tika panākta Rīgā 2018.gada, 12.martā.

Projekts palīdzēs Baltijas valstīm kopīgi attīstīt intermodālās kravas, izmantojot dažādus transporta veidus. Šāda kravu transportēšanas metode ļauj ne tikai ietaupīt izmaksas klientiem un operatoriem, bet arī samazina vides piesārņojumu, trokšņu līmeni, satiksmes negadījumu un sastrēgumu skaitu.

Māris Ozols
Korporatīvās komunikācijas daļa,
Mediju attiecību vadītājs / preses sekretārs

VAS "Latvijas dzelzceļš"
Gogoļa 3-250, Rīga
Tālr.: +371 67232873
Mob. tālr.: +371 27895497
E-pasts: Maris.Ozols@ldz.lv

www.ldz.lv

 
Pagarināta pieteikšanās sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas konkursam
airBaltic Training Pilotu akadēmija Liepājā būvēs jaunu lidmašīnu angāru
No 2021.gada būs pieejama modernizēta reģionālā sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecības sistēma
Greiderēšanas darbi šogad veikti teju 64 tūkstošu km garumā
Autovadītāju ievērībai: satiksme uz Jūrmalas šosejas pakāpeniski tiek pārslēgta uz Jūrmalas virziena brauktuvi un tiek slēgta uzbrauktuve uz Rīgas apvedceļu A5 Salaspils virzienā