Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Liepājas osta joprojām interesanta kā neaizsalstoša osta, kas var nodrošināt kravu plūsmas nepārtrauktību

No 17. - 19. aprīlim Krievijas galvaspilsētā Maskavā norisinājās viens no svarīgākajiem Eirāzijas transporta nozares gadskārtējiem pasākumiem - 23.starptautiskā transporta un loģistikas konference un izstāde “TransRussia 2018”, kurā kopējās Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās arī Liepājas SEZ pārvalde un Liepājas ostas uzņēmēji. Kā norādīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis, tās bija spraigas dienas, tiekoties ar esošiem un iespējamajiem sadarbības partneriem, uzsverot, ka Liepājas osta kā neaizsalstoša osta, kas spēj apkalpot nestandarta, nišas kravas ir interesanta kravu īpašniekiem un pārvadātājiem gan no Krievijas, Baltkrievijas, gan Tuvo austrumu un Vidusāzijas valstīm kā tranzīta koridors uz Centrāleiropu un tālāk.

Šogad transporta un loģistikas izstādē “TransRussia 2018” piedalījās 394 uzņēmumi no 26 pasaules valstīm. Pirmo reiz izstādē bija pārstāvēta arī Mongolija un Irāna, bet kopējais dalībnieku skaits pieaudzis par 15 %.

Uldis Hmieļevskis, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos:

“Liepājas osta pēdējo divdesmit gadu laikā ir mērķtiecīgi un pārdomāti ir attīstījusies kā multifunkcionāla osta, kas spēj apstrādāt ļoti plašā sortimenta kravas – sākot ar graudiem, ro-ro kravām, kokmateriāliem, līdz pat konteineriem, ja būs tāds pieprasījums. Transporta foruma laikā tikāmies ar uzņēmējiem, kas jau izmanto Liepājas ostas pakalpojumus, kā arī ar jauniem klientiem, kurus esam pārliecinājuši par Liepājas plusiem - specializēti kravu termināli, ieinteresēti stividori un, protams, nepārtrauktība kravu piegādē un apstrādē, jo Liepājas osta neaizsalst pat visbargākajās ziemās.”

Vēl Uldis Hmieļevskis uzsvēra ciešo sadarbību ar Satiksmes ministriju un “Latvijas dzelzceļu”, kas ļauj operatīvi risināt dažādus jautājumus un piedāvāt klientiem pilnu pakalpojumu spektru un izdevīgus nosacījumus.

Liepājas SEZ pārvalde izstādē “TransRussia 2018” piedalījās Latvijas kopējā stendā kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš”, Rīgas un Ventspils brīvostām, kā arī uzņēmējiem. Liepājas ostu pārstāvēja LSEZ kapitālsabiedrības, kas nodarbojas ar stividoru pakalpojumiem - LSEZ SIA “Ekers Stividors LP”, LSEZ SIA “Terrabalt”, LSEZ SIA “Duna”.

Ints Timinskis, LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” direktors:

“Izstādē “TransRussia 2018” redzējām nākotnes tendences un perspektīvos kravu plūsmas virzienus - Kazahstāna, Uzbekistāna, Ķīna utt. Katrai preču grupai ir savi transportēšanas un pārkraušanas nosacījumi un ja mēs varam tos izpildīt, tad kādēļ, lai mēs šīs kravas nepārkrautu.”

Arī LSEZ SIA “Terrabalt” pārstāvis Klāvs Vecbaštiks atzina, ka bija ļoti interesants un produktīvs darbs izstādē “TransRussia 2018”, uzsverot, ka ir virzieni, ko attīstīt gan nestandarta, negabarīta kravas, gan konteinerkravas.

PIELIKUMĀ PUBLICĀTES FOTO:

  1. Latvijas delegācija “TransRussia”atklāšanas plenērsesijā;
  2. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis, VAS ‘Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš un LSEZ SIA “Ekers Stividors LP” direktors Ints Timinskis pārrunājot tranzīkravu plūsmas virzienus.
  3. Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis un Khorgosas SEZ (Kazahstāna) pārstāvji turpina sarunas par sadarbību.

Līga Ratniece –Kadeģe

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: (+371) 6 3407708
Mob.Tālr.: (+371) 2 9233446
E-pasts: liga@lsez.lv

 
Izdotas jaunas navigācijas kartes
Kampaņā “Pamēģini sabiedrisko!” autovadītājus aicinās pārsēsties sabiedriskajā transportā
Lidostā “Rīga” samazinās gaisa kuģu radītais troksnis
Nākotnes izaicinājumi dzelzceļa nozarē - būt gataviem digitalizācijai, tostarp blokķēžu ieviešanai
airBaltic un Tez Tour Latvija sāks čarterlidojumus uz Ēģipti