Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Vienotās sērijas pastmarkas Eiropā šogad vēsta par tiltiem

Eiropas valstu vienotā pastmarku sērija 2018.gadā veltīta tiltu tematikai. Latvijas Pasts šajā sērijā izdevis divas jaunas pastmarkas, uz tām attēlojot filatēlistu aprindās iecienīto tiltu veidu – dzelzceļa tiltus: Juglas tiltu un tiltu pār Gauju. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2018.gada 20.aprīlī, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19.

Pastmarkas Juglas dzelzceļa tilts nominālvērtība ir € 0,78, un tā atbilst vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Eiropas Savienības teritorijā – šīs pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Savukārt Tilts pār Gauju pastmarkas nominālvērtība ir € 1,49, nodrošinot ierakstītas A klases vēstules nosūtīšanas izmaksas Latvijas teritorijā, bet pastmarkas tirāža veido 30000 eksemplāru.

Līdz ar pastmarkām izdota arī īpaša aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Eiropas sērijas pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Dzelzceļa tilti ir filatēlistu aprindās iecienīta pastmarku tēma, jo ir interesanta plašam kolekcionāru lokam – gan filatēlistiem, kas interesējas par visa veida tiltiem, gan tiem, kas kolekcionē infrastruktūras objektu pastmarkas, gan tiem, kas izvēlas pastmarkas ar dzezceļa tematiku vai krāj vērtszīmes, kuros redzami dzelzceļa vilcieni kā transporta līdzeklis.

Pastmarkas un aploksni Eiropa – tilti iespējams aplūkot šeit.

Pastmarku sērijas Eiropa iniciatore ir Eiropas Pasta savienība, un šīs sērijas pastmarkas ar visai Eiropai vienotu tēmu un logotipu tiek izdotas jau kopš 1994.gada. Iepriekšējos gados Eiropas sērijas pastmarku tēmas ir bijušas saistītas ar literatūru, dabas objektiem, ceļojumiem, pasta transportu, senajām rotaļlietām, dabai draudzīgu dzīvesveidu un pilīm. Iepriekš izdotās pastmarkas sērijā Eiropa apskatāmas te.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 18.maijā.

 
Uz autoceļa Valka–Vireši sākušies būvdarbi divos posmos
No 2020.gada 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās
Uzsākta tilta pār Maltu atjaunošana
Līdz ar tīmekļvietņu un mobilo lietotņu reģistrāciju ir jūtami uzlabojumi pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili nozarē
airBaltic 2021. gada vasaras sezonā piedāvās 82 maršrutus – par 21% vairāk kā šogad