Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Uzsākta reģistrēšanās ES finansējuma saņemšanai “WiFi4EU” iniciatīvas ietvaros

Eiropas Komisija 2018.gada 20.martā atklāja tīmekļvietni “WiFi4EU” ( www.WiFi4EU.eu. ), kurā iespējams reģistrēties, lai varētu pieteikties iespējai saņemt ES finansējumu bezmaksas bezvadu interneta piekļuves punktu ierīkošanai galvenajos sabiedriskās dzīves centros: parkos, laukumos, bibliotēkās, sabiedriskajās ēkās u.tml., vietās, kur vēl nav līdzīga publiska vai privāta piedāvājuma.

“WiFi4EU iniciatīva paredzēta Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, kā arī Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstu — Norvēģijas un Islandes publiskā sektora struktūrām. Pirmais uzaicinājums plānots 2018.gada maijā un tajā varēs pieteikties tikai pašvaldības vai atsevišķu pašvaldību vārdā - pašvaldību asociācijas.

2018. gada maijā tiks izsludināts pirmais uzaicinājums pieteikt projektus. Pašvaldības, kuras būs reģistrējušās, varēs pieteikties “WiFi4EU” finansējuma garantijas kuponiem. Kuponi tiks piešķirti rindas kārtībā atbilstīgi pieteikumu iesniegšanas secībai, vienlaikus ievērojot ģeogrāfiskā līdzsvara principu. Pirmajā konkursā Eiropas Komisija izraudzīsies 1000 pašvaldības. Minimālais kuponu skaits uzaicinājumā katrai dalībvalstij ir 15 kuponi. Tāpat noteikti finansējuma griesti vienai dalībvalstij – 8% no uzaicinājuma kopējā budžeta. Pirmajā uzaicinājumā kopējais budžets ir plānots 15 miljoni euro, un tajā aicinātas piedalīties dalībvalstu pašvaldības vai to asociācijas. Viena kupona vērtība ir 15 000 euro. Kupona derīguma termiņš ir 1,5 gadi pēc tā izsniegšanas.

“WiFi4EU” iniciatīvas finansējums paredzēts bezvadu tīkla aprīkojuma un tā uzstādīšanas izdevumu segšanai līdz pat 100% apmērā. Ar iniciatīvas “WiFi4EU” starpniecību finansētajiem piekļuves punktiem būs jābūt bezmaksas un bez reklāmām. Finansējums tiks piešķirts tikai tiem projektiem, kas nedublēs jau esošus līdzīgas kvalitātes bezmaksas privātus vai publiskus piedāvājumus attiecīgajā teritorijā.

“WiFi4EU” iniciatīva paredz, ka pašvaldībām, pēc bezvadu piekļuves punktu ierīkošanas, jāsedz šī piekļuves punkta interneta pieslēguma ikmēneša abonentmaksa vismaz 3 gadus.

Līdz 2020.gadam kopumā plānoti pieci “WiFi4EU” uzaicinājumi pieteikt projektus finansējumam.

Jebkurš uzņēmums, kas ir spējīgs realizēt bezvadu tīkla piekļuves punkta ierīkošanu un kas darbojas ES teritorijā, varēs reģistrēties “WiFi4EU” tīmekļvietnē jebkurā laikā (pirms vai pēc uzaicinājuma pieteikties finansējumam). Finansējuma garantijas kupona saņēmēji (veiksmīgie pretendenti) varēs brīvi izvēlēties uzņēmumu bezvadu tīkla ierīkošanai, ieskaitot tos, kas vēl nebūs reģistrējušies “WiFi4EU” tīmekļvietnē uzaicinājuma laikā. Ja kupona saņēmējs ir izvēlējies sadarbības partneri - elektronisko sakaru komersantu, kas ierīkos bezvadu piekļuves punktu, šim komersantam ir pienākums reģistrēties “WiFi4EU” tīmekļvietnē.

Plašāka informācija pieejama Eiropas Komisijas tīmekļvietnē https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-bezmaksas-bezvadu-internets-eiropiesiem.

 
Vadītājiem turpmāk var nebūt līdzi reģistrācijas apliecība un vadītāja apliecība
Ceļa Jelgava–Iecava posmā Jelgavas līdz Salgales pagastam šonedēļ klāj asfaltu; satiksme var būt īpaši palēnināta
Ogrē uzsākta gājēju tuneļa būvniecība, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu
Jaunākā Latvijas autobūves sērijas pastmarka vēsta par ugunsdzēsēju eleganto automobili Ford-Vairogs V8 (81C)
No Mūrmuižas līdz Elejai atjaunos reģionālā ceļa segumu