Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
FOTO ARHĪVS  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi Nozares ziņas

Pieaudzis Latvijas iedzīvotāju atbalsts Rail Baltica projektam

95 % aptaujāto iedzīvotāju ir informēti par Rail Baltica projektu, informētība pieaugusi trīskārt, salīdzinot ar līdzīgu aptauju, kas veikta pirms diviem gadiem. 89% aptaujāto atzīst, ka projektu pilnībā un drīzāk atbalsta.

Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas, Attīstības un sadarbības departamenta direktors: “Augstais atbalstītāju procents apliecina, ka Latvijas sabiedrība novērtē Latvijas izaugsmes iespējas, ko sniegs Rail Baltica projekta realizēšana gan mobilitātes, gan valsts ekonomikas aspektos.”

Par to liecina 2016. decembrī un 2017. janvārī notikušās Rail Baltica projekta iedzīvotāju informētības un attieksmes aptaujas dati, kuras gaitā tirgus un sabiedriskās domas pētījumu uzņēmums Berg Research interneta vidē aptaujāja 1009 Latvijas iedzīvotājus - interneta lietotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

Uz jautājumu, kāda kopumā ir iedzīvotāju attieksme par Rail Baltica dzelzceļa līnijas izbūvi, 89% aptaujāto atzīst, ka to pilnībā un drīzāk atbalsta.Gada laikā šis atbalsts ir audzis par 3 procentpunktiem.Tikai 4% aptaujāto pilnībā neatbalsta projekta realizāciju.

Vislabāk par projektu informētie dzīvo Pierīgā: kopumā tur mitinās 97% informēto. Salīdzinot ar divu pēdējo, līdzīgu aptauju datiem, informētības līmenis par Rail Baltica projektu tiem, kuri uzskata, ka ir labi informēti, audzis uz pusi, bet, salīdzinot ar 2014. gada decembrī veiktās aptaujas datiem - pat trīskārši, kad informēto ļaužu skaits bija vien 10%.

Augstāka informētība par projektu ir vidējā un augstākā līmeņa vadītājiem un respondentiem ar augstiem ienākumiem (virs 800 EUR uz vienu ģimenes locekli mēnesī), kā arī pensijas vecuma respondentiem.

Kā projekta atbalstīšanas TOP 3 iemesli tiek minēti: 22% aptaujāto uzskata, ka tiks sniegta iespēja ceļot, un būs vienkāršāka un lētāka ceļošana starp Eiropas pilsētām, tikpat daudz aptaujāto uzskata, ka Rail Baltica būs ātrs pārvietošanas veids (uz Baltijas valstīm, uz Eiropu), 19% saskata ekonomiskos ieguvumus: blakus Rail Baltica līnijai sakārtosies infrastruktūra un vide, ka Rail Baltica radīs ieguvumus būvniecības nozarei, kā arī pieaugs kravu pārvadājumi starp Latviju un citām Eiropas valstīm.


Rita Voronkova
Eiropas Dzelzceļa līnijas komunikācijas vadītāja
Tel. 29264403
E-pasts: rita.voronkova@edzl.lv

 
airBaltic saņem devīto Bombardier CS300 lidmašīnu
Autovadītāju ievērībai: no Madlienas līdz Skrīveriem 17 luksoforu posmi; turpinās būvdarbi uz Rīgas apvedceļa un citur
LVC uzsāk drošas braukšanas kampaņu “Esi pie stūres - atceries fiziku!”
"Latvijas dzelzceļš" pirmo reizi iekļūst Ilgtspējas indeksa platīna kategorijā
Pasažieru vilciens sveic pusmiljono e-biļetes pircēju