Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
PERSONAS DATU APSTRĀDE VIDEONOVĒROŠANĀ  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Sākumlapa Jaunumi

Šogad būtiski palielinājies pārvadāto pasažieru skaits sabiedriskajā transportā

Pateicoties neatlaidīgam darbam reģionālā sabiedriskā transporta kvalitātes uzlabošanā, lojalitātes programmu attīstīšanā un pasažieru pārvadātāju kontroles pastiprināšanā, šogad ir palielinājies pasažieru skaits reģionālajos pārvadājumos gan ar autobusiem, gan vilcieniem, šodien, 19.decembrī tiekoties ar satiksmes ministru Uldi Auguli, norādīja VSIA “Autotransporta direkcija” (ATD) valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Pateicoties veiktajiem pasākumiem, šī gada 11 mēnešos pārvadāto pasažieru skaits palielinājies par 2%, attiecīgi vilcienu pārvadājumos pieaugums ir 4,7%, bet autobusu pārvadājumos par 0.8%. K. Godiņš uzsvēra, ka šī ir pozitīva ziņa, ņemot vērā iepriekšējo piecu gadu tendenci, kad bija vērojams pasažieru skaita kritums 5% līdz 6% robežās.

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtēja paveikto reģionālā maršrutu tīkla pilnveidošanā un ATD centienus skolēnu pārvadājumus iekļaut reģionālajā maršrutu tīklā tajos gadījumos, kur tie ir integrējami. Šogad 47 maršruti ir pielāgoti skolēnu mācību norises laikiem, bet kopumā tādi ir 240 maršruti. Vienlaikus šogad ir atklāti 908 jauni reisi un slēgti 1007 reisi, bet izmaiņas veiktas 1750 reisos. Kopumā veiktie grozījumi samazinājuši nobraukumu par gandrīz 1.4 miljoniem kilometru gadā. Arī nākamajā gadā ATD sadarbībā ar pašvaldībām ir jāturpina risināt jautājums par skolēnu pārvadājumu integrēšanu reģionālajā maršrutu tīklā tajos maršrutos, kur tas būtu lietderīgi, norādīja ministrs.

Tāpat U. Augulis uzsvēra, ka ATD jāturpina pilnveidot maršrutu tīklu un to integrēt ar pilsētu pārvadājumu un vilcienu tīklu. Vienlaikus ministrs atzīst, ka ATD stāv priekšā liels izaicinājums sabiedriskā transporta iepirkuma organizēšanā un Sabiedriskā transporta attīstības koncepcijas 2021-2030 izstrādē un saskaņošanā.

K. Godiņš informēja, ka arī kravu un pasažieru komercpārvadājumu jomā vērojama izaugsme, jo pērn par 12% palielinājās uzņēmumu skaits, kas nodarbojas ar kravu vai pasažieru komercpārvadājumiem, kā arī par 3% pieauga licencēto transportlīdzekļu skaits. Latvijas starptautiskie kravu autopārvadātāji kļūst arvien zaļāki, tā kā pieaug ar EURO V un EURO VI klases dzinējiem aprīkoto transportlīdzekļu skaits.

Šogad ATD veiksmīgi uzsāka īstenot Taksometru vadītāju un komersantu, kas veic pasažieru pārvadājumus ar vieglo automobili, reģistrēšanu. Kopumā Taksometru vadītāju reģistrā pašreiz ir reģistrēti 4731 autovadītājs, bet licencēti - 294 uzņēmumi.

ATD e-pakalpojumu nodrošināšanā ir starp TOP15 iestādēm e-indeksā. K. Godiņš uzsvēra, ka šogad ir strauji audzis e-pakalpojumu lietotāju skaits, un kopumā ATD piedāvā 64 e-pakalpojumus. Savukārt, atvērto datu portālā data.gov.lv ir pieejami reģionālās nozīmes autobusu maršrutu kustības saraksti un pieturvietu koordinātes. Nākamgad kā izaicinājumu ATD saredz ieviest elektroniskus sertifikātus un licences, atsakoties no papīra dokumentiem.

ATD valdes priekšsēdētājs norāda, ka līdztekus sabiedriskā transporta iepirkuma organizēšanai un maršrutu tīkla pilnveidošanai nākamgad ATD būs jāuzņemas īstenot jaunu funkciju – reģistrēt un uzraudzīt autoostas. 2019. gadā iecerēts arī ieviest viedo tahogrāfu sistēmu, efektivizēt taksometru un “balto numuru” kontroles un uzraudzības sistēmu, ieviest un uzstādīt vienota dizaina kustības sarakstu plāksnes, uzsākt pasažieru reģionālo pārvadājumu biļešu noliktavas izveidi, kā arī valsts noteikto braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju informācijas sistēmas izstrādi. Kā pozitīvs signāls pasažieriem ir iecere pilnveidot lojalitātes programmas, sniedzot iespēju ar vienu elektronisku karti braukt dažādu pārvadātāju autobusos.

Uzziņa: VSIA “Autotransporta direkcija” ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Iveta Kancēna

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv 

 
Latvija starp Eiropas līderiem aviopasažieru skaita pieaugumā
Mācību gads ir noslēdzies - vasarai ir sagatavoti 2000 bērni velosipēdisti
1. jūlijā vairākas bākas atvērtas bezmaksas apskatei
Latvijas Pasts veido modernu Klientu centru un pāriet uz vienotu informatīvo tālruni
Biķernieku rallijkrosa trase iekļauta datorspēlē “Dirt rally 2.0”