Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs piedalīsies atjaunotās Mažeiķu–Jelgavas dzelzceļa līnijas atklāšanā

Sestdien, 15. februārī satiksmes ministrs Tālis Linkaits kopā ar Lietuvas amatpersonām svinīgi sagaidīs pirmo kravas vilciena sastāvu atjaunotajā sliežu ceļu posmā no Mažeiķiem Lietuvā uz Reņģi Latvijā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies arī Lietuvas satiksmes ministrs Jaroslavs Nerkevičs, Lietuvas Republikas valdības kanclers Algirdas Stončaitis, kā arī Lietuvas dzelzceļa uzņēmuma Lietuvos geležinkeliai, Latvijas Dzelzceļa un Orlen Lietuva, PKN Orlen vadības un nozares pārstāvji.

Lietuvas dzelzceļš ar pirmo sastāvu no Mažeiķiem uz Reņģi vedīs ORLEN Lietuva naftas produktus.

Žurnālisti aicināti piedalīties dzelzceļa līnijas atklāšanā Mažeiķos, Lietuvā (Laisves gatve 7) sestdien, 15. februārī, plkst. 10:00. Ja vēlaties pievienoties ministra braucienam uz Mažeiķiem, lūdzam pieteikties pie Baibai Ābelnieces, tālr. 26624221. Izbraukšana no Satiksmes ministrijas, Gogoļa ielā 3, 15. februārī plkst. 7.00.

Papildus informācijai: Dzelzceļa posms MažeiķiReņģe tika negaidīti slēgts 2008. gadā Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma Lietuvos geležinkeliaiun Orlen Lietuvakonflikta dēļ, skaidrojot to ar sliežu ceļu slikto stāvokli un steidzamu remontdarbu nepieciešamību. Vēlāk viens sliežu ceļa posms šajā līnijā tika demontēts. Naftas pārstrādes kompānijai līdz ar to nācās izmantot garāku un dārgāku eksporta maršrutu uz Rīgas ostu.

Eiropas Komisija (EK) pēc Latvijas un Orlen Lietuvapieprasījuma 2013. gadā sāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Lietuvos geležinkeliaitādējādi nav ierobežojis konkurenci Lietuvas un Latvijas dzelzceļa pārvadājumu tirgū un pārkāpis Eiropas Savienības monopoldarbības uzraudzības noteikumus, kas aizliedz dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

2017. gada oktobrī EK paziņoja, ka noteikusi Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumam nepilnu 28 miljonu eiro naudassodu par konkurences ierobežošanu dzelzceļa kravu pārvadājumu tirgū. Tā paša gada nogalē Lietuvas valdība nolēma MažeiķuReņģes dzelzceļa posmu atjaunot.

2019. gada martā Lietuvos geležinkeliai parakstīja līgumu par 2008.gadā izjauktā dzelzceļa posma MažeiķiReņģe atjaunošanu ar konkursā uzvarējušo Lietuvas kompāniju Vitras-S. Līguma summa ir 11,35 miljoni eiro.

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028390

 
Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā
Latvijas teritoriju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas
Ropažu novadā sāk atjaunot tiltu pār Tumšupi
airBaltic turpina samazināt reisu skaitu gaidāmajos mēnešos
Lietuvas Apelācijas tiesa noraida FlyLAL prasību pret airBaltic