Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministra “ēnas” visvairāk interesējās par Rail Baltica projekta, ceļu infrastruktūras un sabiedriskā transporta attīstību

12. februārī, “ēnu dienu” ietvaros, kad skolēni uz vienu dienu kļūst par "ēnu" sabiedrībā zināmām personām, sešas "ēnas" sekoja arī satiksmes ministram Tālim Linkaitam. Skolēni arī devās ekskursijās uz VAS “Latvijas Gaisa satiksme” un Zaķusalas TV torni.

Satiksmes ministru Tāli Linkaitu “ēnoja” Toms Blumbergs no Ogres 1.vidusskolas, Kārlis Kurgs no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Artūrs Jakovļevs no Ogres Valsts ģimnāzijas, Kirils Visockis no Ikšķiles vidusskolas, Rolands Kristapsons un Roberts Usāns no Ulbrokas vidusskolas.

Lielākā interese no jauniešu puses bija par ministra ikdienas darbu. Ministrs savukārt iepazīstināja ar aktuālo transporta un sakaru jomā. Jaunieši bija labi sagatavojušies un uzdeva detalizētus jautājumus, lai uzzinātu vairāk par Rail Baltica projekta gaitu, autoceļu ilgtermiņa attīstības koncepciju, sabiedriskā transporta uzlabojumiem un citus. Ēnām tika sniegta iespēja viesoties satiksmes ministru portretu galerijas sēžu zālē un iepazīties ar SM darba specifiku.

Lai “Ēnu diena” skolēniem būtu piepildītāka un iespaidiem bagātāka, pēc diskusijas par drošību uz ceļiem, skolēni devās arī ekskursijā uz VAS “Latvijas Gaisa satiksme”, kuras laikā jaunieši iepazinās ar aviodispečera profesiju un tās apgūšanas iespējām, interesējās par prasībām, kurām jāatbilst aviodispečeriem. Tāpat jaunieši apmeklēja gaisa satiksmes vadības (GSV) torni un mācību nodaļas simulatoru.

Vēlāk jaunieši apmeklēja televīzijas torni Zaķusalā, kas ir augstākais TV tornis Eiropas Savienībā. Jauniešiem varēja uzzināt vairāk par to, kāda nozīme tornim ir radio un televīzijas pārraidē un kādus pakalpojumus tas nodrošina. Jaunieši iepazinās ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVTRC) darbu, bet ekskursijas noslēgumā izstaigāja bunkuru un pazemes tuneli.

Foto no “Ēnu dienas” var apskatīt šeit:

https://www.flickr.com/photos/satiksmes_ministrija/albums/72157713079824177

Informāciju sagatavoja:

Komunikācijas nodaļa Tālr.: 67028003

 
airBaltic turpina samazināt reisu skaitu gaidāmajos mēnešos
Lietuvas Apelācijas tiesa noraida FlyLAL prasību pret airBaltic
Lielvārdes novadā sāk atjaunot tiltu pār Lobi
Veikta virkne pasākumu, lai veicinātu piesardzību un nodrošinātu vilcienu pasažieru distancēšanos
Valsts kontroles sniegtās rekomendācijas ir lietderīgas un izmantojamas, pilnveidojot gan politikas plānošanas dokumentu izstrādi, gan projektu plānošanu, vadību un īstenošanu