Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs piedalīsies Somijas prezidentūras rīkotajā augsta līmeņa konferencē

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 29. novembrī dosies darba vizītē uz Somiju, kur starptautiskā konferencē pārrunās iespējamos risinājumus infrastruktūras attīstībai, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz klimatu.

Vizītes ietvaros ministrs T.Linkaits un Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors A.Maldups piedalīsies Somijas prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros organizētā augsta līmeņa konferencē “A Clean and Global North”.

Tās galvenā tēma ir klimata pārmaiņas un to ietekme. Konferences mērķis ir diskutēt par ilgtspējīgu un starptautisku sadarbību ziemeļu reģionā, izmantojot dialogu un pārrunājot gan pašreizējos izaicinājumus, gan nākotnes iespējas klimatu pārmaiņu kontekstā.

Satiksmes ministrs T.Linkaits piedalīsies sesijā “Smart ways to enhance connectivity in the region and beyond”, kur notiks diskusija par mūsdienīgu pieeju un risinājumu izmantošanu savienojamības uzlabošanai reģionā. Paredzēts, ka nozīmīga loma tiks veltīta tieši digitālo risinājumu ieviešanai.

Kā viens no sadarbības modeļiem reģionā transporta un loģistikas jomā ir Ziemeļu dimensijas (ZD) Transporta un loģistikas partnerība, kura ir izveidota, lai nodrošinātu ZD dalībvalstu kopīgu sadarbību, viedokļu un interešu apmaiņu transporta un loģistikas jomā, kā arī pilnveidotu transporta savienojumus, sekmētu infrastruktūras projektus un novērstu administratīvus šķēršļus. Konference ir piesaistīta ZD partnerības divdesmitajai gadskārtai.

Satiksmes ministrs plāno uzsvērt paveikto, 2019. gadā Latvijai esot kā ZD Transporta un loģistikas partnerības prezidējošai valstij. Kā zināms, Latvijas vadībā šī gada laikā Ziemeļu dimensijas partnervalstis ir vienojušās prioritārajiem darbības virzieniem:

- ekoloģiska transporta veicināšana,
- satiksmes drošības uzlabošana,
- digitalizācija transportā,
- integrācija jaunos tirdzniecības maršrutos un
- pieredzes apmaiņa transporta izglītības sistēmu pilnveidošanā.

Latvija prezidentūras laikā ir organizējusi divus seminārus par tēmām, kas saistītas ar Ziemeļu dimensijas transporta tīkla savienojumu attīstību ar Āzijas valstīm, kā arī par digitalizācijas jautājumiem transportā un loģistikā. Uzsverot turpmākā darba turpināšanu, Latvija ir gandarīta, ka dalībvalstis ir vienojušās par Transporta un loģistikas partnerības darbības turpināšanu vēl uz pieciem gadiem.

 

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
komunikācijas@sam.gov.lv

 

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku