Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi

Rīga šonedēļ - 5G galvaspilsēta

Šonedēļ Rīgā norisinās vērienīgs starptautisks pasākums - 5G Techritory forums, kas vienkopus pulcē politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai apspriestu Eiropas līderības iespējas 5G attīstībā.

5G Techritory foruma mērķis ir Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējās sadarbības veicināšana. Tā laikā notiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu digitālo ministru tikšanās un ministru apaļā galda diskusija ar tehnoloģiju nozares pārstāvjiem. Pirmo reizi tiks rīkots politikas veidotāju hakatons, kura rezultāti tiks nodoti arī Eiropas Komisijai un tā metodiku, iespējams, pārņems arī citas valstis. Savukārt 5G Techritory foruma laikā vairāk nekā 80 nozares pārstāvji no visas pasaules dalīsies savā pieredzē un apspriedīs šobrīd četras aktuālākās jomas, kurās 5G nesīs būtiskas pārmaiņas - viedās pilsētas, mobilitātes risinājumi ar 5G, Industrija 4.0 un gaidāmā digitālā transformācija rūpniecībā, jaunās iespējas ar 5G mediju un izklaides jomā.

Saskaņā ar OECD jaunākajiem datiem sešas no pasaules top 10 valstīm ar mobilā interneta aktīvākajiem lietotājiem ir Baltijas jūras reģionā. Turklāt pirmajā pieciniekā bez Baltijas jūras reģiona valstīm iekļuvusi tikai Austrija. Latvija šajā topā ir trešajā vietā. Baltijas jūras valstu reģionā ir arī divi no pasaules top 3 lielākajiem mobilo sakaru infrastruktūras ražotājiem. Vienlaikus pētnieki no Zviedrijas pētniecības institūta (RISE) secinājuši, ka globālajā konkurencē šobrīd 5G līderi ir Dienvidkoreja, Ķīna un ASV.

“Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm ir labs potenciāls, taču katrai valstij šobrīd ir sava dienaskārtība un būtu nepieciešama vienotāka reģiona nostāja, kas spētu stiprināt arī Eiropas izaugsmi. Latvija ir uzņēmusies līderību un, organizējot 5G Techritory, mēs vairojam Eiropas valstu savstarpējās sadarbības potenciālu un iespējas arī Latvijas konkurētspējas celšanai,” uzskata valsts akciju sabiedrības Elektroniskie Sakari eksperts un 5G Techritory programmas vadītājs Neils Kalniņš.

Saskaņā ar Zviedrijas pētniecības institūta apkopotajiem datiem šobrīd Baltijas un Ziemeļvalstīs ir vismaz 50 dažādi 5G izmēģinājumu projekti (testbeds). Pēc LMT informācijas, Latvijā šobrīd ir uzsākti vismaz 13 dažādi 5G izmēģinājumu projekti. Viens no 5G Techritory ietvaros apspriestajiem tematiem būs arī pārrobežu izmēģinājumu projektu veidošana, lai vairotu Baltijas jūras reģiona kompetenci un ātrāku izaugsmi.

Viens no jauno tehnoloģiju izaicinājumiem ir likumdošanas vides piemērošana straujākai inovāciju attīstībai. 5G kontekstā tas ir īpaši svarīgi, jo jaunā tehnoloģija radīs daudz jaunu iespēju digitalizēt un automatizēt esošos procesus. Šogad 5G Techritory nācis klajā ar jaunu metodi, kā politiķiem pielāgoties straujajam tehnoloģiju attīstības tempam, kur biznesa vajadzības attīstās daudz ātrāk nekā iespējas izmainīt likumdošanu. Rīgā notiks pasaulē pirmais, Ekonomikas ministrijas organizētais starptautiskais politikas veidošanas hakatons, kur pie viena galda kopā sēdēs politikas veidotāji, uzņēmēji, mobilo sakaru nodrošinātāji, kā arī juristi. “5G ir viens no tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kuram ir potenciāls ievērojami mainīt mūsu dzīvi. Mums ir jārada tāda veida sadarbība un tiesību akti, kas ļaus ieviest jaunas inovācijas un spēs palielināt mūsu ekonomisko konkurētspēju pasaulē,” uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

5G Techritory stratēģiskā partnera LMT prezidents Juris Binde piebilst: “LMT kā starptautisku asociāciju GSMA un 5GAA biedrs piedalās ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kopējā tehnoloģiju izstrādes procesā. Šobrīd redzam, ka dronu satiksmes vadība, 5G savienotie auto, citi mobilitātes un viedpilsētu risinājumi, kā arī mobilo sakaru tehnoloģijas valsts aizsardzībai ir Latvijas aktuālākie 5G projekti, kur Latvijas pieredze būs noderīga arī citām Eiropas valstīm.”

Latvijas Valsts Radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, kurš būs moderators Baltijas jūras reģiona valstu digitālo ministru un starptautisko nozares uzņēmumu vadītāju apaļā galda diskusijai, uzsver: “Ziemeļvalstis un Baltijas valstis vieno ne tikai līderība mobilo sakaru tehnoloģijās, bet arī kopīgas vērtības inovāciju pielietošanā. Ilgtspējīga attīstība, iekļaujoša informācijas sabiedrība, personas datu aizsardzība un reģiona drošība ir mūsu pārrobežu intereses, kas motivē kopīgai sadarbībai.”

5G Techritory kā Baltijas jūras reģiona valstu 5G ekosistēmas forums tiek rīkots jau otro gadu. Tā organizatori ir valsts akciju sabiedrība Elektroniskie sakari sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Satiksmes ministriju un Ekonomikas ministriju, Starptautisko telekomunikāciju savienību (ITU) un Ziemeļvalstu ministru padomi. Foruma galvenais atbalstītājs ir Latvijas investīciju un attīstības aģentūra un stratēģiskais partneris - LMT, ģenerālsponsori - Rhode&Schwarz, Ericsson.

 

Informāciju sagatavoja:
Jūlija Gifford
5G Techritory mediju koordinatore
Tālr.: 26100633
media@5gtechritory.com
Evija Pastalniece
VAS “Elektroniskie sakari” sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 22 328040
evija.pastalniece@vases.lv

 

 

 
airBaltic iepazīstina ar jauniem biļešu veidiem
Bedru remontam uz melnā seguma autoceļiem visvairāk izmanto šķembu un bitumena emulsijas tehnoloģiju
No 2020.gada 25.jūnija Rīgas 79.pasta nodaļa pakalpojumus sniegs jaunās telpās t/c Gaiļezers Gaiļezera ielā 8
Tallinas šosejas un Dūču ceļa krustojumā plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas; Skultes tirgus laukums ir nelikumīga būve
Latvijas Pasts izdod Starptautiskajam augu veselības gadam veltītu pastmarku