Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrija izsludina konkursu pētījumam par ostu pārvaldības modeļiem

Satiksmes ministrija (SM) izsludinājusi iepirkumu “Pētījums par pārvaldības modeli Latvijas lielajās ostās un tā nomaiņu uz kapitālsabiedrībām”. Tas ir viens no pasākumiem Valdības deklarācijas izpildei attiecībā uz ostu jomas regulējumu.

Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt tikai elektroniski EIS e-konkursu apakšsistēmā līdz 2019. gada 25. novembra plkst.15:00.

Iepirkuma “Pētījums par pārvaldības modeli Latvijas lielajās ostās un tā nomaiņu uz kapitālsabiedrībām” dokumentācija pieejama šeit: https://pvs.iub.gov.lv/show/596316

Pasūtītāja kontaktpersona: Satiksmes ministrija, Roberts Noviks, Tranzīta politikas departamenta vecākais referents, tālr. 67028351, e-pasts: roberts.noviks@sam.gov.lv

Valdības deklarācijā ir paredzēts lielo ostu darbībā piemērot OECD valsts kapitālsabiedrību pārvaldības principus un palielināt valsts ietekmi lēmumu pieņemšanā, kā arī nodrošināt efektīvāku resursu izmantošanu. Tāpat paredzēts izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, kā prioritāro risinājumu paredzot to pārveidošanu par kapitālsabiedrībām.

SM sagaida, ka pētījuma veicēji apkopos un analizēs citu valstu pieredzi ostu pārvaldībā, salīdzinās to ar Latvijas ostu pārvaldības sistēmu, izvērtēs priekšrocības un trūkumus, izstrādās rekomendācijas attiecībā uz ostu pārvaldības modeļa maiņu pārveidojot tās par kapitālsabiedrībām.

Saņemot pētījuma rezultātus, secinājumus, argumentus un priekšlikumus varēs pieņemt izsvērtus lēmumus par izmaiņām, kādas būtu nepieciešamas Latvijas ostu pārvaldības pilnveidošanai.

Līdz šim Valdības deklarācijas izpildei jau veiktas vairākas izmaiņas: nomainīti Ministru kabineta (MK) deleģētie valdes locekļi visās trīs lielajās ostās Rīgā, Ventspilī un Liepājā. Tāpat veiktas izmaiņas MK noteikumos attiecībā uz ostu valdes locekļu atlīdzību, tā ir samazināta un pielīdzināta valsts kapitālsabiedrību padomes locekļu atlīdzībai.

Ir sagatavoti un pašlaik saskaņošanas procesā ir grozījumi visu trīs lielo ostu pārvalžu nolikumos, kur iestrādātas vairākas normas atbilstoši OECD rekomendācijām, kas uzlabos caurskatāmību lēmumu pieņemšanā ostās un informācijas pieejamību.

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003, e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Atjaunota ilgtermiņa atļauja paaugstināta riska lidojumiem uzņēmumam “UAVFactory”
Atsākas ceļa remontdarbi uz reģionālā autoceļa no Kalnciema līdz Kūdrai; atjaunos ceļa segumu arī pie Kuldīgas
airBaltic rezervāciju apjoms pēdējo divu nedēļu laikā pieaudzis par gandrīz 500%
Atsākas ceļa pārbūve no Tīnūžiem līdz Ikšķilei
airBaltic Pilotu akadēmija atsāk praktiskās apmācības