Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Valdība atbalsta izmaiņas Jūras kodeksā

Otrdien, 22. oktobrī, Ministru Kabinets (MK) nolēma papildināt Jūras kodeksu un pārņemt tajā Eiropas Savienības (ES) direktīvu normas un starptautisko konvenciju grozījumus, kas attiecīgi ietver nosacījumus par zvejnieku nodarbinātību, kā arī nodrošina jūrnieku aizsardzību gadījumos, kad jūrnieki nonāk gūstā pirātisma un bruņotas laupīšanas rezultātā.

Satiksmes ministrijas sagatavotais likumprojekts “Grozījumi Jūras kodeksā” pārņem Starptautiskās Darba konferences pērn jūnijā apstiprinātos grozījumus 2006. gada Konvencijas par darbu jūrniecībā (MLC) Kodeksā. Minētie MLC kodeksa grozījumi paredz, ka dalībvalstīm ir jānodrošina jūrnieku aizsardzība gadījumos, kad jūrnieki nonāk gūstā pirātisma un bruņotas laupīšanas rezultātā. Attiecīgi likumprojektā ir noteikts, ka minētajos gadījumos jūrnieka darba līgums turpinās un jūrniekam tiek maksāta darba alga. Pārejas noteikumos ir paredzēts, ka minētie grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar MLC kodeksa atbilstošiem grozījumiem, kas paredzēts 2020. gada 26. decembrī.

Ņemot vērā kuģu īpašnieku izrādīto interesi, likumprojekts atšķirībā no pašlaik spēkā esošā regulējuma paredz iespēju reģistrēt Kuģu reģistrā kuģus, kas ir vecāki par 23 gadiem, bet ne vecāki par 30 gadiem. Vienlaikus, lai nodrošinātu kuģošanas drošību un novērstu starptautiskajiem drošības standartiem neatbilstošu kuģu reģistrāciju, minētajiem kuģiem ir jāatbilst likumprojektā noteiktajām prasībām (saistībā ar kuģa aizturēšanu un ostas valsts kontroles inspekcijām). Tāpat tiek precizēts, ka minētie kuģu reģistrācijas nosacījumi neattiecas uz kuģiem, kuri tiek izmantoti tikai Latvijas ūdeņos un neveic starptautiskus reisus, pasažieru kuģiem, kuri tiek izmantoti reisos starp Baltijas jūras ostām, un kuģiem, kuri paredzēti valsts dienestu funkciju veikšanai.

Tāpat likumprojekts paredz papildināt Jūras kodeksu ar jaunu sadaļu, kas ietvertu nosacījumus par zvejnieku nodarbinātību, kā arī deleģējumu MK izdot noteikumus, nosakot Direktīvā 2017/159/ES paredzētos zvejnieku nodarbinātības speciālos jautājumus.

Lai grozījumi likumā stātos spēkā, tie vēl jāpieņem Saeimā.

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

 
Valsts svētku brīvdienās būs izmaiņas aptuveni 400 reģionālo autobusu maršrutu
Lidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centruLidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centru
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas
Latvijas jaunie automodelisti sacentīsies par Rīgas Motormuzeja kausu.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos brauc bez maksas