Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs dosies darba vizītē uz Helsinkiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 16. oktobrī, dosies darba vizītē uz Somiju. Vizītes laikā paredzēta tikšanās ar Somijas transporta un komunikāciju lietu ministri Sannu Marinu (Sanna Marin).

Tikšanās laikā plānots pārrunāt Rail Baltica projekta aktuālos sadarbības jautājumus. Tai skaitā kontekstā ar nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kas projektam būs nozīmīgs avots. Plānotas diskusijas arī par Mobilitātes pakotni jeb tiesību aktu priekšlikumu kopumu, ar ko pārskata pašreizējos ES regulējumus starptautisko autopārvadājumu jomā.

Vienlaikus vizītes ietvaros paredzētas vairākas divpusējās tikšanās par ilgtspējīgu mobilitāti, dzelzceļa restrukturizāciju, integrēto pilsētas transporta sistēmu un citiem jautājumiem. Ministrs plāno tikties ar Somijas transporta un komunikāciju ministrijas ekspertiem, Helsinku domes pārstāvjiem, Helsinku-Uusimaa reģionālo padomi un Finnair vadību.

Jāatzīmē, ka šobrīd Somija ir ES Padomes prezidējošā valsts un Latvijas partneris Baltijas reģionā, līdz ar to tiks pārrunāti aktuālie ES darba kārtības jautājumi transporta jomā.

Ņemot vērā, ka Somija kā Prezidējošā valsts Eiropas Savienībā ved sarunas par aktuālajām pārmaiņām, satiksmes ministrs īpaši akcentēs Mobilitātes pakotnes jautājumu, turpinot aizstāvēt ar līdzīgi domājošām valstīm (Bulgārija, Ungārija, Lietuva, Polija un Rumānija) saskaņoto pozīciju, lai nozares regulējumā ES līmenī rastu līdzsvarotus risinājumus starptautisko autopārvadājumu jomā, kas nebūtu pretrunā ar Latvijas autopārvadātāju interesēm.

 

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrija
Komunikācijas nodaļa
67028363
komunikacijas@sam.gov.lv
www.sam.gov.lv

 
No 2020.gada 5.augusta Rīgas 6.pasta nodaļas funkcijas klientu apkalpošanā pārņems Rīgas 14. un 39.pasta nodaļa
Lidostā “Rīga” atgriežas “Norwegian”
Autoceļu uzturētājs: piegružoto ceļmalu sakopšana ik gadu izmaksā vairāk nekā pusmiljonu eiro
Uzlabojot normatīvajos aktos noteikto sodu sistēmu, plānots pastiprināt kontroles pasažieru pārvadājumu ar vieglo automobili jomā
Pirmajā pusgadā pieaudzis zem Latvijas karoga reģistrēto kuģu skaits