Meklēšana

Instagram
Facebook
Youtube
Twitter
Flickr
A A A
JAUNUMI  
ZIŅU ARHĪVS  
KONTAKTI  
MINISTRIJAS KONTAKTI  
SM DARBINIEKU KONTAKTI  
KONTAKTI MEDIJIEM  
NOZARES ZIŅAS  
JAUTĀJIET - MĒS ATBILDĒSIM  
PERSONU DATU APSTRĀDE  
SĪKDATŅU POLITIKA  
VIDEONOVĒROŠANA  
ATTĒLU GALERIJA  
Flickr FLICKR.COM  
VIDEO  

Notikumu kalendārs

P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Sākumlapa Jaunumi

Satiksmes ministrs dosies darba vizītē uz Helsinkiem

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 16. oktobrī, dosies darba vizītē uz Somiju. Vizītes laikā paredzēta tikšanās ar Somijas transporta un komunikāciju lietu ministri Sannu Marinu (Sanna Marin).

Tikšanās laikā plānots pārrunāt Rail Baltica projekta aktuālos sadarbības jautājumus. Tai skaitā kontekstā ar nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kas projektam būs nozīmīgs avots. Plānotas diskusijas arī par Mobilitātes pakotni jeb tiesību aktu priekšlikumu kopumu, ar ko pārskata pašreizējos ES regulējumus starptautisko autopārvadājumu jomā.

Vienlaikus vizītes ietvaros paredzētas vairākas divpusējās tikšanās par ilgtspējīgu mobilitāti, dzelzceļa restrukturizāciju, integrēto pilsētas transporta sistēmu un citiem jautājumiem. Ministrs plāno tikties ar Somijas transporta un komunikāciju ministrijas ekspertiem, Helsinku domes pārstāvjiem, Helsinku-Uusimaa reģionālo padomi un Finnair vadību.

Jāatzīmē, ka šobrīd Somija ir ES Padomes prezidējošā valsts un Latvijas partneris Baltijas reģionā, līdz ar to tiks pārrunāti aktuālie ES darba kārtības jautājumi transporta jomā.

Ņemot vērā, ka Somija kā Prezidējošā valsts Eiropas Savienībā ved sarunas par aktuālajām pārmaiņām, satiksmes ministrs īpaši akcentēs Mobilitātes pakotnes jautājumu, turpinot aizstāvēt ar līdzīgi domājošām valstīm (Bulgārija, Ungārija, Lietuva, Polija un Rumānija) saskaņoto pozīciju, lai nozares regulējumā ES līmenī rastu līdzsvarotus risinājumus starptautisko autopārvadājumu jomā, kas nebūtu pretrunā ar Latvijas autopārvadātāju interesēm.

 

Informāciju sagatavoja:
Satiksmes ministrija
Komunikācijas nodaļa
67028363
komunikacijas@sam.gov.lv
www.sam.gov.lv

 
Valsts svētku brīvdienās būs izmaiņas aptuveni 400 reģionālo autobusu maršrutu
Lidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centruLidostā “Rīga” izbūvēs modernāko Eiropā aviācijas kravu apstrādes centru
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas
Latvijas jaunie automodelisti sacentīsies par Rīgas Motormuzeja kausu.
11. un 18. novembrī daudzbērnu ģimenes vilcienos brauc bez maksas